Reklama

Agustin Egurrola w zespole przygotowującym „Czarodziejski flet”. Bilety do OiFP już w sprzedaży

Data:

- Reklama -
Fot. M. Heller/OiFP.
Fot. M. Heller/OiFP.

Mimo iż od powstania dzieła minęło ponad 200 lat, gwiazda tej opery nie blednie. Premiera genialnego „Czarodziejskiego fletu” Wolfganga Amadeusza Mozarta w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku już 19 grudnia 2014.

Informacja prasowa.

Jedna z najbardziej tajemniczych oper. Arcydzieło spisane przez Mozarta na marginesie słynnego „Requiem” w ostatnich miesiącach jego życia.

Fot. M. Heller/OiFP.
Fot. M. Heller/OiFP.

Już w pierwszym roku gry spektakl przekroczył zawrotną liczbę 100 wystawień, pozostając w repertuarze Freihaustheater aż do dnia jego zamknięcia. Natychmiast wznowiony na nowej scenie Theater an der Wien cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności. Zgodnie z zapowiedziami w Operze i Filharmonii Podlaskiej ruszyły przygotowania do najnowszej produkcji – „Czarodziejskiego fletu” Wolfganga Amadeusza Mozarta z librettem Emanuela Schikanedera. Do sprzedaży trafiła pierwsza pula biletów, a od 5 listopada rozpoczęły się próby reżyserskie. Białostocka realizacja ma podobno zaskoczyć nowatorskimi rozwiązaniami.

Fot. M. Heller/OiFP.
Fot. M. Heller/OiFP.

Baśniowa historia zyska na scenie OiFP znakomitą ilustrację dzięki światłom i projekcjom scenografii multimedialnej autorstwa Radka Dębniaka i Moniki Graban. Doskonale wyposażona, nowoczesna scena OiFP stwarza ogromne możliwości inscenizacyjne – realizatorzy spektaklu przeniosą akcję sceniczną opery Mozarta w wymiar cyfrowy. Za reżyserię widowiska będzie odpowiedzialny Jarosław Marszewski, reżyser posiadający w swoim dorobku artystycznym liczne realizacje spektakli operowych i telewizyjnych. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objął Michał Klauza, kierownik muzyczny OiFP. Choreografię przygotuje wielokrotny finalista największych międzynarodowych turniejów tanecznych, juror programu „You Can Dance – Po prostu tańcz” Agustin Egurrola.

Produkcję Opery sfinansowano z budżetu Miasta Białegostoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Zbuduj niesamowitą maszynę i wygraj indeks na Politechnikę Białostocką

Liczą się kreatywność, ciekawe zastosowania zasad fizyki oraz pasja...

Białystok – miasto, które daje satysfakcję

Białystok to najlepsze polskie miasto - tak wynika z...

Polska prapremiera „Hobbita” już w sobotę

W najbliższą sobotę (11 maja) w Teatrze Dramatycznym im....

Sufity napinane – coraz częściej wybierane przez mieszkańców i firmy z Białegostoku

Sufity napinane to idealne wykończenie dla nowego domu czy...