Suwalskie Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą

0
68

cukrzyca_2W sobotę, 8 listopada w suwalskim aquaparku odbyły się Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Mieszkańcy miasta mieli możliwość wykonania bezpłatnych badań poziomu cukru i ciśnienia tętniczego. Dla dzieci zorganizowano konkurs plastyczny pt.: „Zdrowy tryb życia”.

Źródło: Ewa i Karol Korneluk

cukrzyca_3Każdy młody artysta otrzymał pamiątkowy dyplom. Dr Ewa Korneluk, organizator obchodów ocenia, że z badań skorzystało około 250 osób. Suwalczanie „na własnej skórze” mogli przekonać się, w jaki sposób wysiłek fizyczny wpływa na poziom cukru i ciśnienie tętnicze, wykonując badania przed i po skorzystaniu z basenu lub siłowni.

W Polsce liczba chorych na cukrzycę szacowana jest na 2,5 mln osób, z czego 750 tys. żyje bez świadomości choroby i nie leczy się. Również podczas badań w ramach Obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą u 10 osób stwierdzono bardzo wysoki poziom cukru we krwi. Osoby te zostały skierowane na szczegółowe badania, które potwierdzą stan ich zdrowia. Wczesne rozpoznanie cukrzycy może zapobiec poważnym powikłaniom.

Leave a Reply