Alosza Awdiejew zagra jak w Polskim Radiu

1
127
Na zdj. Alosza Awdiejew w Suwałkach (fot. Marcin Wasilewski).
Na zdj. Alosza Awdiejew w Suwałkach (fot. Marcin Wasilewski).
Na zdj. Alosza Awdiejew w Suwałkach (fot. Marcin Wasilewski).

W 2014 r. w Studiu im. A. Osieckiej zagrał felietonista, człowiek – orkiestra, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i humorysta jakich mało. Alosza Awdiejew materiał wydał następnie na płycie z serii „Koncerty w Trójce…”. Z tym programem wystąpi w Suwałkach w czwartek, 22 stycznia.

Alosza Awdiejew współpracuje z Polskim Radiem od wielu lat. Bywa gościem programów Akademia Rozrywki, Muzyczna Jedynka i innych. Dał szereg recitali w studiach koncertowych PR. Nakładem Polskiego Radia ukazały się wydawnictwa płytowe, takie jak „Alosza na bis” czy „Jestem tutaj”.

Alosza wraz ze swoim zespołem, po raz kolejny wszedł do studia koncertowego im. Agnieszki Osieckiej i po raz kolejny oczarował publiczność, zarówno tę zgromadzoną na sali, jak i tysiące słuchaczy przy odbiornikach. Awdiejew wraz z Markiem Piątkiem i Kazimierzem Adamczykiem, nieodłącznymi towarzyszami muzycznej podróży, zabrał wszystkich do Odessy – miasta swoich marzeń i wspomnień. Opowiedział kilka zabawnych historii, zagrał po cygańsku, po żydowsku…

Piosenki na żywo Awdiejew zaprezentuje w Suwałkach, gdzie wystąpi nie po raz pierwszy. Koncert odbędzie się 22 stycznia o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury (bilety w cenie 50 zł).

Alosza Awdiejew jest artystą estradowym i jednocześnie naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa po raz pierwszy w 1967 r. mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. Urodził się w Stawropolu (wtedy Woroszyłowsk), na północnym Kaukazie w 1940 r. Już w dzieciństwie zaczął występować publicznie, śpiewając wraz z matką na amatorskich koncertach. Ukończył średnią szkołę muzyczną w Moskwie, gdzie osiadł na stałe i prowadził amatorskie chóry. Później studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. W tym czasie występował w kabaretach studenckich, w teatrze i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tak zaczęła się przygoda z Polską, która z czasem przemieniła się w drogę życia trwającą do dziś (źródło: oficjalna strona artysty).

W konkursie na naszej stronie fani Aloszy Awdiejewa mogą wygrać 2 pojedyncze wejściówki na koncert tego artysty. Wystarczy, że odpowiedzą prawidłowo na pytanie: Jaką płytę promował artysta podczas ostatniego koncertu w Suwałkach? i odpowiedź wyślą mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

1 KOMENTARZ

Leave a Reply