Kierunek Gołdap – muzyka, wystawy, spotkania, film. Wygraj zaproszenia!

0
169
Na zdj. Anna Maria Jopek (źródło: oficjalna strona artystki).
Na zdj. Anna Maria Jopek (źródło: oficjalna strona artystki).
Na zdj. Anna Maria Jopek (źródło: oficjalna strona artystki).

Tegoroczna edycja imprezy „Kierunek Gołdap” odbędzie się w terminie 2 – 7 lutego. W programie m. in. koncerty Anny Marii Jopek, Grażyny Łobaszewskiej, Piotra Wróbla i Jacka Stęszewskiego.

Miłośnicy poezji, filmu, fotografii, podróży i oczywiście – muzyki, będą mieli w czym wybierać. Dom Kultury w Gołdapi w tym roku przygotował różnorodne propozycje, z których będzie można skorzystać już od poniedziałku, 2 lutego. Tego dnia o godz. 17.00 odbędzie się promocja książki o Syberii i Mongolii pt.„Najpierw był Tariat” Mirosława Słapika (Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. Ratasiewicza).

Kadr z filmu "Oczy mojego ojca".
Kadr z filmu „Oczy mojego ojca”.

We wtorek, 3 lutego o godz. 19.00 w kinie „Kultura” będzie można obejrzeć film fabularny w reżyserii Bartosza Blaschke. „Oczy mojego ojca” to osadzony w realiach mazurskiej wsi mocny debiut, który nie boi się wyciągać na światło dzienne drażliwych tematów społecznych. Główną bohaterką filmu jest dziesięcioletnia Ola, nad wyraz dojrzała i wrażliwa jak na swój wiek. Jest inna niż jej starsza, zajęta sobą oraz chłopakami siostra, trudno jej się też porozumieć z matką, trzymającą pod nieobecność męża rodzinę twardą ręką. Zdjęcia kręcone były w kilku okolicznych wsiach, m. in. w Rogalach, Galwieciach i Pietraszkach. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami.

Bartosz Blaschke jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego i Wajda School (dawniej: Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy). Reżyser m.in. wielokrotnie nagradzanego krótkometrażowego dokumentu „Ziętek”, oraz filmów muzycznych: „The Table” grupy Karbido i „Tele-La-La” formacji Őszibarack. Operator filmów dokumentalnych, krótkich fabuł i teledysków. Stypendysta PISF. Jego scenariusz „Menażeria” znalazł się w finale konkursu Script Pro 2011.

S. Pacek w monodramie "Facet mojej żony" (fot. K. Chmura-Cegielkowska, źródło: mlyn.org).
S. Pacek w monodramie „Facet mojej żony” (fot. K. Chmura-Cegielkowska, źródło: mlyn.org).

W środę, 4 lutego gościem Domu Kultury w Gołdapi będzie o godz. 18.00 Marcin Kydryński, który zaprasza na „Siestowy Wieczór” (wstęp wolny).

W programie Kierunku Gołdap są także: 5 lutego godz. 18.00 – „Krym 2012 – migawki z podróży” – otwarcie wystawy fotografii Krystyny i Ryszarda Dutkiewiczów; godz. 19.00 (sala widowiskowa Domu Kultury w Gołdapi; cena biletu – 15 zł) – monodram „Facet mojej żony” w wykonaniu Sławomira Packa. „Facet mojej żony” to opowieść o mężczyźnie, który za wszelką cenę próbuje sprostać kobiecym wymaganiom. Sławomir Pacek wciela się w bohatera, który rozbrajająco szczerze opowiada widzom swoją historię. Historię ogromnej miłości, na którą postawił wszystko. Historię zwykłego mężczyzny, który „próbuje się połapać w tych kobiecych sprawach”. Autentyczny, przejmujący, prawdziwy i współczesny teatr jednego aktora.

Od piątku, 6 lutego na uczestników imprezy czekają koncerty. Od godz. 19.00 będzie można posłuchać Piotra Wróbla, Grażyny Łobaszewskiej. A następnego dnia, również od godz. 19.00 – Jacka Stęszewskiego i tria Anny Marii Jopek.

Karnet na wszystkie płatne spotkania i koncerty kosztuje – 80 zł. Bilety i karnety w sprzedaży od 14 stycznia w biurze Domu Kultury. Rezerwacje telefoniczne pod numerem tel. 87-615 08 03.

W naszym konkursie można wygrać:

2 podwójne zaproszenia na monodram „Facet mojej żony” w wykonaniu Sławomira Packa;
2 podwójne zaproszenia na koncerty w dniu 6 lutego (Piotr Wróbel i Grażyna Łobaszewska).

Wystarczy odpowiedzieć na pytania: (konkurs 1 – monodram) W jakich filmach wystąpił Sławomir Pacek (wymień 2 tytuły)?; (konkurs 2 – koncerty) W którym roku i gdzie miał miejsce debiut Grażyny Łobaszewskiej? Odpowiedzi prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem.

Leave a Reply