Ośrodek Kultury w Krzywem ma już dyrektora

0
131
Przygotowania do finału Miss Suwalszczyzny. Na pierwszym planie Robert Śliżewski.
Przygotowania do finału Miss Suwalszczyzny. Na pierwszym planie Robert Śliżewski.
Przygotowania do finału Miss Suwalszczyzny. Na pierwszym planie Robert Śliżewski.

Robert Śliżewski to nowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzywem. Znany w Suwałkach tancerz, pedagog i choreograf został wyłoniony w drugim konkursie na to stanowisko.

W ocenie komisji rekrutacyjnej Robert Śliżewski posiada odpowiednią wiedzą i doświadczenie w zakresie animacji społeczno-kulturalnej. W czasie rozmowy wykazał się też znajomością przepisów dotyczących funkcjonowania samorządowej instytucji kultury.

Nowy dyrektor GOK w Krzywem związany jest z grupą „Dance Zone”. W 2008 roku został laureatem Pierwszego Konkursu Choreograficznego im. Bronisławy Niżyńskiej organizowanego przez Teatr Wielki – Operę Narodową. Jest też laureatem Nagrody Specjalnej dla Wyróżniającego się Choreografa przyznanej przez Związek Artystów Scen Polskich.

To także uczestnik wielu międzynarodowych projektów tanecznych u takich choreografów jak: Martin Sondercamp – Niemcy, Henrietta Horn – Niemcy, Sebastian Prantl – Austria, Ellen Cornfield – USA. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. J. Piłsudskiego. Absolwent Uniwersytetu Ludowego w Gardzienicach o specjalności – Taniec. Absolwent Studiów Podyplomowych Teorii Tańca – Akademia Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie. Uczestnik warsztatów w londyńskich szkłach tańca: Pineapple Dance Studio, Danceworks, Greenwich Dance Agency. Uczestnik warsztatów tańca współczesnego i jazzowego w Chicago. Sędzia I kategorii Polskiej Federacji Tańca.

Były tancerz Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Wykładowca uniwersytecki. Instruktor: fitness, gimnastyki, pływania, lekkoatletyki. Wykładowca warsztatów tańca współczesnego i jazzowego. Członek jury na festiwalach, konkursach i mistrzostwach tańca współczesnego, jazzowego, hip hop, disco, ludowego w kraju i za granicą.

W ubiegłych latach Robert Śliżewski przygotowywał również kandydatki do tytułu Miss Suwalszczyzny, by jak najlepiej zaprezentowały się na scenie.

Bio na podst. dancezone.com.pl

Leave a Reply