Halfway z muzyką z Islandii i Norwegii

0
242
Na zdj. Moddi.

vokLine-up kolejnej edycji Halfway Festival wzbogacił się o kolejnych artystów. Do Maggie Björklund (Dania) i Williama Fitzsimmonsa (USA) dołączyli VÖK (Islandia) i Moddi (Norwegia). W tym roku spotkanie w Połowie Drogi potrwa od 26 do 28 czerwca.

Informacja prasowa.

VÖK to działająca od 2013 formacja, w której skład wchodzą Margrét Rán, Andri Enoksson i Ólafur Alexander. Zespół rozpoczął działalność mocnym akcentem – grupa zwyciężyła w prestiżowym konkursie Músíktilraunir, który wyłania najlepszych islandzkich muzyków. VÖK charakteryzują elektroniczne tony połączone z melodyjnym wokalem, czystym dźwiękiem gitary i brzmiącym w oddali saksofonem. Do tej pory VÖK ma na swoim koncie jedną EPkę zatytułowaną Tension, a debiutancki album zespołu ma zostać wydany w tym roku.

Na zdj. Moddi.
Na zdj. Moddi.

Kolejnym artystą, którego usłyszmy podczas tegorocznej edycji Halfway Festival jest pochodzący z Norwegii Moddi. Pål Moddi Knutsen, bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko, ma 27 lat, a na koncie już trzy studyjne albumy, ostatni wydany w 2013 roku. Muzyka Moddiego oscyluje między popem i folkiem, na koncercie w Białymstoku towarzyszyć mu będzie wiolonczelistka Katrine Schiøtt.

Line-up Halfway Festival to nie zbiór artystów dobranych pod kątem medialnej popularności, ale starannie przemyślane grono muzyków, których twórczość warto odkryć. Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku zaprasza na festiwal już dziś, sprzedaż karnetów na tegoroczną edycję ruszy 1 marca 2015. Więcej informacji na stronie Halfway Festival.

Również w tym roku w promocję festiwalu włączają się „Niebywałe Suwałki”. Poniżej relacje z wcześniejszych edycji HF.

Leave a Reply