Reklama

Będzie bezpieczniej

Data:

- Reklama -
Ilustr. Peter Griffin.
Ilustr. Peter Griffin.

Prezydent Suwałk podpisał umowę z białostocką firmą HALS, która przeprowadzi w Suwałkach prace związane z budową sieci światłowodowych do systemu monitoringu wizyjnego. Dzięki inwestycji poprawi się jakość obrazu monitoringu miejskiego, co powinno wpłynąć bezpośrednio na bezpieczeństwo mieszkańców.

Firma otrzyma prawie 270 tys. zł. Inwestycję zgodnie z umową ma wykonać do 23 maja. – Dotychczas przesyłany za pomocą radiową obraz z kamer monitoringu miejskiego zastąpi szybka sieć światłowodowa. Dzięki temu poprawi się jakość obrazu, ale również i szybkość przesyłu danych – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W ramach inwestycji wykonane będą między innymi: nowe odcinki kanalizacji kablowych teletechnicznych, ułożone zostaną rury osłonowe dwudzielne o przekroju Fi 160, nabudowane zostaną studnie kablowe na istniejącej już kanalizacji kablowej, wykonane zostaną cząstkowe remonty chodników z kostki polbruk i kostki betonowej, wciągnięte będą kable światłowodowe i mikroświatłowodowe w powłoce zbrojonej do kanalizacji teletechnicznej, wykonane będzie zasilanie elektryczne kamer wraz z zabezpieczeniami, istniejące kamery zostaną podłączone do linii światłowodowej, odbędzie się również montaż nowych kamer.

Nowe odcinki światłowodów powstaną w centrum Suwałk, wzdłuż ulic Noniewicza oraz Kościuszki, a także na północy miasta. Nowe kamery zamontowane zostaną między innymi na ulicy Muzycznej oraz w obrębie tzw. „Serca Suwałk”. To właśnie w tych miejscach w ostatnim czasie dochodziło do rozbojów i napadów.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...