Bliżej pasa startowego. Wojewoda otrzymał opinię z MON

1
257
Fot. Navarh.
Fot. Navarh.
Fot. Navarh.

Impas w sprawie pasa startowego w Suwałkach właśnie został przerwany. Minister Obrony Narodowej wysłał do wojewody stanowisko w sprawie wykorzystania gruntów. – Wojewoda podlaski jest gotowy niezwłocznie wydać zgodę na zamianę nieruchomości – informuje Joanna Pilcicka, rzecznik prasowy.

Minister w piśmie do wojewody podlaskiego poinformował, że sprawa wykorzystania gruntów planowanych pod budowę lokalnego lotniska w Suwałkach,  na cele obronności i bezpieczeństwa państwa była przedmiotem szczegółowej analizy we właściwych organach resortu obrony narodowej.

– Mając na uwadze, że w wyniku powyższego nie stwierdzono możliwości współużytkowania przez Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej lub też przejęcia przez nie nieruchomości przewidzianych pod ww. przedsięwzięcie, stanowisko MON w przedmiotowej sprawie jest negatywne – uznał szef resortu obrony.

Rzecznik prasowy wojewody – Joanna Pilcicka przypomina, że zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, aby otrzymać pozwolenie na budowę, należy uzyskać zezwolenie Państwowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. – Zatem przed wydaniem zarządzenia wyrażającego zgodę na zamianę, wojewoda podlaski wystąpił do prezydenta Suwałk o uzupełnienie wniosku o niniejsze zezwolenie – dodaje rzecznik.

Zamiana nieruchomości zostanie dokonana w formie aktu notarialnego.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply