Reklama

Konto dla skąpca – bezwarunkowo bezpłatne

Data:

- Reklama -
Fot. Vera Kratochvil.
Fot. Vera Kratochvil.

W ostatnich miesiącach banki systematycznie podwyższały opłaty za prowadzenie kont i korzystanie z kart. Dla wielu może być więc zaskakujące, że wciąż pięć z nich świadczy te usługi bezwarunkowo bezpłatne.

Autor: Jarosław Sadowski, Expander Advisors

Trzem ofertom można wręcz nadać tytuł „Marzenie Skąpca”, gdyż dają także darmową możliwość korzystania ze wszystkich bankomatów. Expander podpowiada gdzie takie oferty znaleźć.

Wielu Polaków jest tak przywiązanych do swojego banku i konta, że nie zmieniają go przez dziesięciolecia. Bank nie może ich zniechęcić do swoich usług nawet podwyżkami opłat, których w ostatnich miesiącach z pewnością nie brakowało. Jest jednak również grupa będąca ich przeciwnością, którą niezbyt ładnie określiliśmy jako skąpców. Są to osoby, które są bardzo wrażliwe na punkcie opłat. Korzystają tylko z rachunków, które są bezpłatne, najlepiej bezwarunkowo. Darmowa powinna być również wydawana do niego karta. Ideałem jest dla nich natomiast rozwiązanie łączące te dwie cechy, razem z możliwością darmowego korzystania ze wszystkich bankomatów oraz wysokim oprocentowaniem na dołączanym do niego koncie oszczędnościowym.

Wielu osobom zapewne się wydaje, że obecnie nie ma takich kont. Jak się jednak okazuje, można je znaleźć w trzech różnych bankach – Banku Smart,  T-Mobile Usługi Bankowe (dawny Alior Sync) oraz Meritum Banku. Poza bezpłatnością dużą zaletą konta w banku Smart jest bardzo atrakcyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, wynoszące 3,2%. Rachunek w T-Mobile Usługi Bankowe posiada dodatkową zaletę w postaci aż dziesięciu darmowych przelewów ekspresowych, które w innych bankach kosztują zwykle 5 zł. Meritum Bank jest natomiast jedyną instytucją w naszym zestawieniu bezwarunkowo bezpłatnych kont posiadającą stacjonarne oddziały. Pozostałe są bowiem bankami internetowymi.

Rachunkami atrakcyjnymi dla skąpca można uznać również oferty Volkswagen Bank oraz Orange Finanse. Zarówno konto, jak i karta są tam bezwarunkowo bezpłatne. Korzystanie z bankomatów może wiązać się jednak z opłatą. W Volkswagen Bank wypłacimy za darmo pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce, ale tylko jeśli kwota będzie dość duża – nie mniejsza niż 400 zł. Jeśli chcemy wypłacić mniej, np. 100 zł, to operacja będzie kosztować nas 1,5 zł. W Orange Finanse można korzystać ze wszystkich bankomatów bez prowizji, pod warunkiem, że klient wykona przynajmniej 5 płatności kartą w miesiącu. W przeciwnym razie zapłaci 5 zł, ale nie za każdą wypłatę, ale jedną kwotę za dany okres.

banki_konta

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

1 KOMENTARZ

  1. Statystyki wskazują, że znacznie ponad 1/3 przedsiębiorców nie zna instytucji, które mogłyby udzielić im pomocy w prowadzeniu biznesu. Oznacza to, że w razie niepowodzeń nie będą wiedzieli gdzie szukać wsparcia, prawdopodobnie nie są oni też zainteresowani optymalizacją i ulepszeniem swojej działalności, gdyż aktywnie nie poszukują zewnętrznych bodźców sprzyjających rozwojowi i budowaniu konkurencyjnej pozycji na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Stagnacji w gospodarce na Suwalszczyźnie zostanie poświęcona sesja nadzwyczajna

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wystąpił w środę, 31 maja...

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...

Podlaskie Diamenty Forbesa. Code&Pepper ponownie z najwyższym wynikiem

Na liście Diamentów Forbesa w edycji 2022 znalazło się...