Reklama

„Szalone nożyczki” u Węgierki. Wygraj zaproszenie i zdecyduj, kto zabił…

Data:

- Reklama -
Fot. Bartek Warzecha.
Fot. Bartek Warzecha.

Akcja spektaklu rozgrywa się w salonie fryzjerskim „Szalone nożyczki”. To królestwo mistrza nożyczek i grzebienia Antoniego Wziętego. Wynajmuje on lokal od Izabeli Richter – mistrzyni fortepianu. Momentem zwrotnym akcji jest mord, którego ofiarą pada Izabela Richter. Co będzie dalej? Już w piątek, 6 marca o godz. 20.00 publiczność Teatru Dramatu w Białymstoku pozna wyniki śledztwa.

Na podst. informacji prasowej.

Zwłoki Izabeli Richter zostają znalezione w mieszkaniu pianistki, mieszczącym się nad salonem fryzjerskim. Podejrzenie pada na Antoniego, personel zakładu i przebywających w nim klientów. Okazuje się, że w tej grupie są dwaj policjanci, którzy natychmiast podejmują śledztwo. Jaki będzie jego wynik? Kto zabił? O tym zdecyduje… publiczność!

Fot. Bartek Warzecha.
Fot. Bartek Warzecha.

„Szalone nożyczki” to spektakl oparty na interakcji pomiędzy sceną a widownią, pomiędzy aktorami, a publicznością, która słuchając zeznań podejrzanych osób i analizując przebieg akcji, ustala końcowy werdykt. Pyszna zabawa dla każdego – bo kto choć raz w życiu nie bawił się w detektywa? „Szalone nożyczki” to także świetnie skrojone postaci i popisowe aktorstwo.

Premiera spektaklu odbyła się 12 maja 2007 r.

Prócz spektaklu piątkowego, publiczność Teatru Dramatycznego może obejrzeć sztukę w reżyserii Piotra Dąbrowskiego również 7 marca o godz. 17.00, 24 kwietnia o godz. 20.00, 25 kwietnia o godz. 20.00 oraz 26 kwietnia o godz. 20.00. Szczegóły na stronie Teatru.

Wydarzenia rekonstruują przesłuchiwani bohaterowie, rekonstruują widzowie. Jeśli pierwsi plączą się w zeznaniach, drudzy ich poprawią. – Wyszedłem tymi drzwiami… – mówi aktor. Sala: – Nieee, tamtymi! Owa rekonstrukcja zdarzeń w wykonaniu widzów oraz ich obserwowanie są w białostockich „Szalonych nożyczkach” najciekawsze. Interakcja: widz – aktor tworzy właściwie drugi, zupełnie poboczny spektakl. Jego finał za każdym razem może być inny – to zależy od widzów, którzy na koniec sami typują mordercę. Aktorzy w związku z tym musieli przygotować aż cztery zakończenia – pisze w recenzji Monika Żmijewska („Pikantne opowieści dziwnej treści”, Gazeta Wyborcza Białystok, 15 maja 2007 r.).

W konkursie „Niebywałych Suwałk”, dzięki uprzejmości Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, czytelnicy portalu mogą wygrać podwójne zaproszenie na spektakl w dniu 6 marca. Wystarczy odpowiedzieć na pytania: Kto jest autorem sztuki „Szalone nożyczki” i w którym roku sztuka ta powstała? Odpowiedzi (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem) prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Walentynki z Teatrem Dramatycznym

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na...

Cyber Monday w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku

Po teatralnym „Black Friday”, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki...

„Szalone nożyczki” zobaczysz w Suwałkach (wideo)

„Nożycowe szaleństwo" ogarnęło już całą Polskę. Chociaż od premiery...

„Szalone nożyczki” w Teatrze Dramatycznym

Na początku maja na scenę Teatru Dramatycznego im. Aleksandra...