Reklama

Biblioteka PWSZ w Suwałkach świętuje

Data:

- Reklama -
Biblioteka PWSZ w Suwałkach (fot. archiwum NS).
Święto Książki w Bibliotece PWSZ w Suwałkach organizowane jest od lat (fot. archiwum NS).

Święto Książki i Czytelnictwa w Bibliotece PWSZ obchodzone jest już po raz ósmy. W tym roku potrwa aż trzy tygodnie, od 23 kwietnia, czyli od Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich do 15 maja, czyli do ostatniego dnia Tygodnia Bibliotek. Tegoroczna akcja obchodzona jest pod hasłem „Tak Czytam!”.

Źródło: Biblioteka PWSZ

Swoje przygotowania do wielkiego świętowania brać studencka rozpoczęła już od 20 kwietnia. Tego to dnia bibliotekarze PWSZ w Suwałkach wyruszyli na fotołowy po Uczelni, aby przyłapać Czytogłodów, Książkożerców na czytaniu. Zdjęcia przyłapanych „zawisną” na tablicy w holu Biblioteki pod hasłem „Tak Czytam! Tak jestem Czytogłodem! Tak jestem Książkożercą”. Akcja fotołowów będzie trwała do 8 maja.

W czwartek, 23 kwietnia od godz. 10.00 Czytelnicy odwiedzający Bibliotekę będą mieli zagwarantowaną masę atrakcji. Będą mogli: obejrzeć wystawę poświęconą historii książki, poznać 18. książek, które powinni przeczytać wszyscy studenci przez cały okres swoich studiów, obejrzeć galerię zdjęć przyłapanych na czytaniu, poznać wszystkie naj… książki, obejrzeć najpiękniejsze biblioteki świata, dowiedzieć się o rodzajach praw autorskich, w tym licencjach Creative Commons, zapoznać się z rankingiem najczęściej wypożyczanych tytułów, poznać najczęściej czytane/kupowane książki ubiegłego roku, a także laureatów konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową w 2014 roku, wziąć udział w czytelniczych plebiscytach. Ponadto, w tym dniu pracownicy Biblioteki przyznają kolejny honorowy tytuł „Przyjaciela Biblioteki PWSZ w Suwałkach”. Wyróżnienie to przyznane będzie osobie, która w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju naszej Książnicy i wspiera nasze działania na rzecz rozwoju nauki i dydaktyki.

Jak co roku wszyscy Czytogłodzi, Książkożercy będą mogli wziąć udział w akcji „Książkowe Ucztowanie. Łyknij wiedzy. Ugryź trochę prozy. Skosztuj dramatu. Posmakuj przygody czytania”. 23 kwietnia w holu Biblioteki wystawione zostaną książki, które będzie można bezpłatnie sobie wziąć. „Przysmaków” starczy dla wszystkich spragnionych wiedzy i czytania.

Bibliotekarze przygotowali także specjalną zabawę dla wszystkich Książkoposzukiwaczy. Na uczelni zostanie ukrytych 5 książek, poszukiwacze otrzymają wskazówki, gdzie zostały one ukryte. Odnaleziona książka będzie nagrodą dla znalazcy. – Możemy tylko uchylić rąbka tajemnicy, iż tytuły ukrytych książek są warte trudu poszukiwania – zapewniają organizatorzy.

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich Biblioteka PWSZ w Suwałkach ma przyjemność zaprosić mieszkańców naszego miasta i regionu do korzystania z oferty Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej ACADEMICA. Projekt ACADEMICA wprowadza nową jakość w systemie wypożyczeń międzybibliotecznych, skraca czas oczekiwania na zamówioną książkę, zastępuje tradycyjną formę wypożyczeń, polegającą na przesyłaniu pocztą egzemplarzy papierowych, dostępem do publikacji w wersji cyfrowej. W systemie ACADEMICA czytelnik ma natychmiastowy, bezpłatny, dostęp do poszukiwanej publikacji.

Zasób cyfrowej wypożyczalni liczy ponad 667 000 tytułów zdigitalizowanych materiałów, pochodzących ze zbiorów Biblioteki Narodowej. Wśród udostępnionych publikacji znajduje się współczesne piśmiennictwo naukowe z różnych dziedzin wiedzy, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, teksty źródłowe, literatura piękna oraz zbiory specjalne. Obsługa systemu jest bardzo prosta.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Internetowej Biblioteki lub dzwoniąc: tel. 87 562- 84-90 i 87 562-84-42. Biblioteka PWSZ, ul. Noniewicza 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...