Reklama

Bowling z „Bajką”

Data:

- Reklama -

Bowling_dzieci_0004W II Turnieju Bowlingowym Dzieci Niepełnosprawnych, który odbył się we wtorek, 21 kwietnia w Pink Bowling & Club w Suwałki Plaza, wzięło udział prawie 60 uczniów z Suwałk, Giżycka, Gołdapi, Olecka i Augustowa.

Z pomysłem, by w interesujący sposób zachęcić do sportowej rywalizacji dzieci niepełnosprawne po raz kolejny wystąpiły: Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów oraz Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach. „Bajka” już po raz drugi skupiła się na promocji bowlingu, sportu zyskującego coraz większą popularność. – Celem turnieju była nie tylko chęć upowszechnienia gry w kręgle, ale również integracja dzieci, opiekunów oraz nauczycieli, a także wymiana doświadczeń, nawiązanie kontaktów – tłumaczy Urszula Duda, dyrektor „Bajki”.

Dobra współpraca między szkołami z naszego i sąsiedniego regionu widoczna jest także podczas wydarzeń organizowanych m.in. w Białymstoku, Olecku czy Giżycku. – W Białymstoku podczas tamtejszego turnieju możemy się zrewanżować, w Olecku zaś uczestniczymy w konkursie teatralnym, do Giżycka jeździmy na pikniki integracyjne. Nasz kalendarz jest zapełniony przez cały rok – dodaje Urszula Duda.

Druga edycja suwalskiego turnieju została rozszerzona. Tym razem o atrakcyjne nagrody i dobre noty walczyli uczniowie z klas I-III oraz IV-VI. Prócz dobrej zabawy, na dzieci i opiekunów czekał poczęstunek.

Zwycięzcami w kategorii I-III zostali: I miejce – Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku; II miejce – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi; III miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku; IV miejce – Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa Bajka w Suwałkach. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Piotr Urban ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku.

W kategorii IV-VI najlepsze wyniki osiągnęli: I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku; II miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie; III miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Suwałkach; IV miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Białymstoku. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Krzysztof Knop ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejny rekord zbiórki pobity. Boisko przy szkole coraz bliżej

Ponad 56 tys. złotych to kwota, która została zebrana...

Po nowe doświadczenia dla młodszych i starszych – „Bajka” z wizytą na Litwie

Wymiana doświadczeń i integracja społeczna - to główne cele...

V Międzynarodowy Turniej Bowlingowy – aktywność daje radość

  Wszyscy zwyciężyli i wszyscy bawili się doskonale – tak...
%d bloggers like this: