Reklama

Duże rodziny chętnie korzystają z ulg

Data:

- Reklama -
Ilustr.  www.freedigitalphotos.net
Ilustr. www.freedigitalphotos.net

Program „Suwalska Rodzina PLUS” w roku 2014 pozwolił rodzinom, które przyłączyły się do niego, skorzystać z ulg na kwotę prawie 175 tys. złotych. Statystycznie każda rodzina biorąca udział w programie zaoszczędziła 235 zł.

– Od 1 września 2013 roku, czyli od początku realizacji programu „Suwalska Rodzina PLUS” przyjęto 738 wniosków o wydanie karty „Suwalska RODZINA PLUS” dla 3 768 osób – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Jednocześnie, w tym czasie do współpracy przy realizacji programu przystąpiło 23 prywatnych przedsiębiorców – dodaje. Na tej liście znajdują się salony optyczne, stacje paliw, kino, salony fryzjerskie, meblowe, etc. Przedsiębiorcy proponują posiadaczom karty „Suwalska Rodzina PLUS” zniżki na poziomie od 2% do 30% na swoje towary i usługi.

Dodatkowo, do programu przystąpiły miejskie instytucje i jednostki. W katalogu ulg znajdują się propozycję Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, z którego oferty skorzystało w ubiegły roku ponad 5,7 tys. osób. Rodziny uczestniczące w programie najchętniej wykorzystywały wejście na basen ze zniżką. Łączna kwota ulg udzielonych przez OSiR wyniosła prawie 45 tys. zł. Wielodzietne rodziny chętnie sięgają po ulgi PGK (w sumie 15 tys. zł) i te przysługujące w żłobku miejskim (17 tys. zł). Z kolei kwota ulg udzielonych w Suwalskim Ośrodku Kultury wyniosła 6,3 tys. zł. Co ciekawe, w 2014 roku nikt nie skorzystał z ulg przysługujących z tytułu wstępu do Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

W jaki sposób przystąpić do programu „Suwalska Rodzina PLUS”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Będzie druga tura. Czesław Renkiewicz powalczy o wynik z Jackiem Juszkiewiczem

W Radzie Miejskiej w Suwałkach 12 mandatów zdobył komitet...

Prezydent Suwałk obiecuje utrzymanie niskich cen za ciepło

146 mln zł kosztować będzie budowa nowych kotłów parowych...

Komitet „Razem dla Suwałk” podsumował kampanię

W piątek, 5 kwietnia w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód odbyła...

„Razem dla Suwałk” o nowej strefie gospodarczej i torze kartingowym

Konferencja Komitetu "Razem dla Suwałk" odbyła się w czwartek,...