Reklama

Efektowne i wygodne ogrzewanie, które jest przyjazne dla środowiska

Data:

- Reklama -

W ostatnich czasach w sprzedaży pojawiło się wiele nowoczesnych i wygodnych pieców, które za sprawą elektronicznego sterowania, same są w stanie pobierać materiał do swojego paleniska. Do ich zasilania można używać wygodnego i taniego paliwa, które jest nie tylko efektowne pod względem energetycznym, ale które jest także w pełni ekologiczne. A do tego jeszcze tanie.

Tak, to prawda, najtańsze ogrzewanie domu może być przyjazne dla środowiska i niezwykle wygodne dla użytkownika. Najlepszym przykładem jest bardzo popularny materiał do ogrzewania – pellet. To ekologiczne paliwo uzyskiwane z biomasy, która w stu procentach pochodzi ze środowiska naturalnego. W procesie produkcji nie stosuje się żadnych środków chemicznych, które wywierałyby agresywny wpływ na środowisko albo ulatniałyby się potem w czasie spalania. Ne jest to potrzebne.

Jak produkuje się typowy polski pellet? Wpierw potrzebne są duże ilości suchej biomasy. W jej skład wchodzą trociny drzewne, drzewne okrawki i odpady (z przemysłu drzewnego, na przykład z zakładów meblarskich), gałęzie, ścięte rośliny i wysuszone trawy. Wszystko jest mielone (niekiedy nie trzeba tego robić), wysuszone a potem zgrzewane w specjalnych formach w zakładzie produkcyjnym. W wysokiej temperaturze nie tylko dochodzi do jeszcze mocniejszego wysuszenia materiału, ale także do jego połączenia w odpowiedni kształt. Dzięki wysokiej temperaturze z odpadów drzewnych wydostają się pozostałości żywicy, która świetnie wszystko łączy w całość.

Pellet chętnie używany jest do ogrzewania domów jednorodzinnych, a nawet do siedzib firm. Spalanie tego paliwa nie powoduje powstawania smogu, jaki nęka mieszkańców wielkich miast. Dodatkowo, dzięki pelletowi biologiczne odpady mogą zostać wykorzystane w doskonały sposób, zapewniając ciepło.

Nowoczesne piece nie wymagają także konieczności ich stałego nadzoru. Wystarczy jedynie ustawić żądaną temperaturę i zapewnić odpowiednią ilość pelletu w zbiorniku. Piec sam go pobierze w razie potrzeby za sprawą podajnika ślimakowego. Warto także wspomnieć o czystości w pomieszczeniu, w którym znajduje się piec. Pellet nie powoduje powstawania czarnego brudu i pyłu, jaki jest charakterystyczny dla węgla.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Pellet czy ekogroszek? Wybierz optymalne rozwiązanie dla efektywnego ogrzewania

W obliczu rosnących kosztów energii i wzrastających obaw związanych...

Dobra temperatura dla naszego zdrowia i portfela

Sezon grzewczy trwa często aż do maja, a rozpoczyna...

Regulator ciągu kominowego: urządzenie dobre, bo polskie

Uniezależnienie ciągu kominowego od warunków atmosferycznych to jeden z podstawowych...

Słowo o domach pasywnych

Bardzo często w ostatnich latach mówi się o domach...