Zaczarowane flety i Suwalska Orkiestra Kameralna

0
292
Na zdj. Agata i Łukasz Długosz (materiały promocyjne).
Na zdj. Agata i Łukasz Długosz (materiały promocyjne).
Na zdj. Agata i Łukasz Długosz (materiały promocyjne).

Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz to małżeństwo utalentowanych flecistów, którzy koncertują w Polsce i za granicą. W Suwalskim Ośrodku Kultury ich koncert odbędzie się w ramach cyklu „Filharmonia Suwałk. Orkiestra zagra pod batutą Tomasza Radziwonowicza już w sobotę, 11 kwietnia o godz. 19.00.

Łukasz Długosz studiował we Freiburgu, w Monachium, w Paryżu i w New Haven (USA). Agata studiowała w Krakowie, Weimarze i Monachium. Oboje są zdobywcami licznych, prestiżowych nagród i stypendiów. Łukasz Długosz do swoich największych osiągnięć zalicza m.in. pierwszą nagrodę w Konkursie Yamahy w Mannheim, występ w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz I nagrodę na 5. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Leonarda de Lorenzo w Viggiano. Nazywany był przed laty „pożeraczem nagród”, teraz – jak sam twierdzi – przewartościował swoje podejście do muzyki i „chce coś zrobić dla potomności”.

Z kolei Agata Kielar-Długosz może poszczycić się m.in. zdobyciem stypendium Ministra Kultury „Młoda Polska”, trzecią nagrodą na 6. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Leonarda de Lorenzo w Viggiano oraz uzyskaniem stypendium fundacji Yehudi Menuhina Live Music Now. W 2013 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w zakresie dyscypliny artystycznej instrumentalistyka.

Wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną artyści wykonają m.in. „Koncert C-dur na dwa flety” Antonio Vivaldiego i Symfonię nr 6 „Le Matin” (Poranek). W programie jest również Koncert na 2 flety i orkiestrę Janusza Bieleckiego oraz Symfonia Nr 6 „Le Matin” D-dur Josepha Haydna.

W konkursie na naszej stronie można wygrać 2 pojedyncze bilety na koncert flecistów z Suwalską Orkiestrą Kameralną. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W którym roku Łukasz Długosz otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”? i odpowiedzieć (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem) wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

KONCERT ROZSTRZYGNIĘTY!

Leave a Reply