Reklama

224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – obchody w Suwałkach (foto)

Data:

- Reklama -

3Maja_2015_0026Obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się w Suwałkach mszą świętą przed konkatedrą św. Aleksandra z udziałem duchowieństwa, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, kompanii honorowej wojska, pocztów sztandarowych, delegacji związków i organizacji kombatanckich, harcerzy i młodzieży szkolnej oraz mieszkańców miasta.

Następnie, w trakcie wystąpień okolicznościowych w Parku Konstytucji 3  Maja o kondycji państwa i miasta mówili: prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, który apelował do zgromadzonych, by skupiać się na tym, co wszystkich łączy, a nie dzieli; posłanka PO, Bożena Kamińska odczytała list od prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego, a w swoim wystąpieniu oceniała korzyści z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, podkreślając, że jest dumna z osiągnięć rodaków. W imieniu Jarosława Zielińskiego, posła PiS – jego wystąpienie odczytał radny Sejmiku wojewódzkiego – Leszek Dec. Poseł Zieliński w swoim liście przekonywał z kolei, by cały czas mieć oczy szeroko otwarte i bacznie obserwować to, co się w kraju dzieje.

Kolejną częścią uroczystych obchodów było złożenie kwiatów pod Dębem Wolności. Obchody zakończyła część artystyczna z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej, zespołu mażoretek oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...