Reklama

224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – obchody w Suwałkach (foto)

Data:

- Reklama -

3Maja_2015_0026Obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się w Suwałkach mszą świętą przed konkatedrą św. Aleksandra z udziałem duchowieństwa, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, kompanii honorowej wojska, pocztów sztandarowych, delegacji związków i organizacji kombatanckich, harcerzy i młodzieży szkolnej oraz mieszkańców miasta.

Następnie, w trakcie wystąpień okolicznościowych w Parku Konstytucji 3  Maja o kondycji państwa i miasta mówili: prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, który apelował do zgromadzonych, by skupiać się na tym, co wszystkich łączy, a nie dzieli; posłanka PO, Bożena Kamińska odczytała list od prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego, a w swoim wystąpieniu oceniała korzyści z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, podkreślając, że jest dumna z osiągnięć rodaków. W imieniu Jarosława Zielińskiego, posła PiS – jego wystąpienie odczytał radny Sejmiku wojewódzkiego – Leszek Dec. Poseł Zieliński w swoim liście przekonywał z kolei, by cały czas mieć oczy szeroko otwarte i bacznie obserwować to, co się w kraju dzieje.

Kolejną częścią uroczystych obchodów było złożenie kwiatów pod Dębem Wolności. Obchody zakończyła część artystyczna z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej, zespołu mażoretek oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto dostało pieniądze na otwarcie czwartego żłobka

Suwałki szykują się do utworzenia czwartego żłobka miejskiego, w...

Prezydent Suwałk o koncercie TVP: Nie mogę nikomu zakazać korzystania z terenu miejskiego

Temat odwołanego koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury...

Podlaskie Forum Gospodarcze za nami: Dyskusje o drogach, kolei i lotniskach

W piątek, 11 sierpnia odbyło się ważne spotkanie w...

Wbicie łopaty pod inwestycję drogową jak wiec przedwyborczy?

W Suwałkach, w sobotę, 5 sierpnia odbyła się uroczystość...