Reklama

Jak region wypromuje się na Expo 2015?

Data:

- Reklama -
Wizualizacja - materiały prasowe Expo.
Wizualizacja – materiały prasowe Expo.

Wystawa Światowa Expo 2015 rozpoczęła się w Mediolanie 1 maja. Województwo podlaskie będzie obecne na Expo przez dwa tygodnie: podczas Tygodnia Polski Wschodniej w dniach 11-17 maja oraz Tygodnia Turystyki Polskiej w dniach 18-24 maja. Region promować mają rowery, moda i rękodzieło.

Na podst. informacji prasowej.

– Expo jest to niewątpliwie prestiżowa impreza dla każdego państwa, jest to także i dla nas największe wydarzenie promocyjne, na którym możemy pokazać walory naszego województwa – powiedział marszałek Mieczysław Baszko.

Fot. Materiały promocyjne Expo.
Fot. Materiały promocyjne Expo.

Polski pawilon zaprezentuje dwa oblicza naszego kraju. Polskę – romantyczną krainę, słynącą z unikalnego piękna przyrody i kulturowego bogactwa oraz Polskę – autora sukcesu gospodarczego. Województwo podlaskie promować będzie swoje atrakcje za pomocą ośmiu elementów: pokazu tańca w wykonaniu Fair Play Crew, dywanów Agnelli z kolekcji folkowej, gry rowerowej ( z Laboratorium Obrazu i rowerami dizajnerskimi w kształcie żubra i łosia, sztuki designu Małgorzaty Dmitruk (kolekcja stworzona na 500 lecie województwa wykorzystująca kolorystykę logo województwa), Aza Design (Anna I Artur Puszkarewicz i ich księga rzeczy użytkowych z kolekcją rzeczy, wzorowanych na tej księdze, wykonanych przez podlaskich rzemieślników, rowerów custom bike Adriana Łucejko, mody Elwiry Horosz, pokazów garncarstwa Pawła Piechowskiego oraz rękodzieła ludowego.

Większość kosztów udziału w Wystawie Expo pokrywa Polska Agencja Inwestycji Zagranicznych (ok. 600 tys. zł) i Polska Organizacja Turystyczna (ok. 300 tys. zł). Województwo podlaskie wydało 80 tys. zł oraz poniosło koszt produkcji filmów promocyjnych i ulotek – 140 tys. zł.

Fot. Wrota Podlasia – elementy promocji regionu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Świat kręci się wokół biblioteki

Na początku czerwca Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w...

Powraca „Sejneńska Akademia Artystyczna”

"Sejneńska Akademia Artystyczna" jest to kontynuacja wieloletniej współpracy z...

Cotygodniowy przewodnik po nadchodzących wydarzeniach

W Suwałkach i okolicach każdego tygodnia odbywa się wiele...