Reklama

Największe osiągnięcia suwalskiego samorządu można oglądać w Ratuszu

Data:

- Reklama -
Od lewej: Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Jadwiga Mariola Szczypiń, przewodnicząca Rady Miejskiej.
Od lewej: Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Jadwiga Mariola Szczypiń, przewodnicząca Rady Miejskiej.

Wystawa fotograficzna „25 lat Samorządu Terytorialnego w Suwałkach 1990 – 2015” z najważniejszymi miejskimi inwestycjami i prywatnymi przedsięwzięciami ostatniego ćwierćwiecza została otwarta w poniedziałek, 25 maja w Urzędzie Miejskim. Osiągnięcia i sukcesy, którymi miasto może się pochwalić, to nie tylko inwestycje infrastrukturalne.

Plansze z fotografiami można oglądać na parterze Urzędu Miejskiego w Suwałkach. W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział samorządowcy, urzędnicy, radni, pracownicy i szefowie miejskich jednostek i instytucji. Podczas krótkiego wystąpienia prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz przypomniał, że na sukcesy Suwałk złożyły się działania wszystkich dotychczasowych „włodarzy”.

25_lecie_samorzadu_3Zdaniem prezydenta znaczącym osiągnięciem wpisującym się w 25-letnią historię Suwałk jest także poziom sfery gospodarczej miasta. – Mam na myśli Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną, która powstała w 1996 roku. Daje konkretne miejsca pracy, to źródło zarobkowania nie tylko dla mieszkańców miasta – w Strefie pracują ludzie spoza Suwałk, również z zagranicy – z Ukrainy. Powołanie SSSE to olbrzymi sukces. Trudno sobie wyobrazić sytuację, gdyby nie było Strefy i firm, które w niej działają – podsumował Czesław Renkiewicz.

Plansze z fotografiami  Urzędzie Miasta w Suwałkach.
Plansze z fotografiami w Urzędzie Miasta w Suwałkach.

Prezydent przypomniał, że rozwijająca się lokalna gospodarka wpływa również na stan miejskiej kasy, a co za tym idzie możliwości rozwoju miasta oraz inwestycji. – Kolejny sukces suwalskiego samorządu to zmiany, które zachodzą w mieście – dodał prezydent, zaznaczając, że inwestycje w infrastrukturę nie zostałyby przeprowadzone w takim zakresie bez udziału środków europejskich.

Wystawa fotografii to jedno z wydarzeń towarzyszących obchodom 25-lecia Suwalskiego Samorządu. W czwartek, 28 maja o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbędzie się wernisaż wystawy filatelistycznej i numizmatycznej. Oficjalne obchody zaplanowano na piątek, 29 maja. O godz. 10.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się msza św. w intencji samorządu, a o godz. 12.00 uroczyste koncerty i wystąpienia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. (godz. 12.20 – prezentacja multimedialna i wręczenie medali pamiątkowych, 13.15 – koncert kwartetu smyczkowego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej oraz Suwalskiego Chóru Żeńskiego „Cantilena”).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...