Opania i Zborowski w duecie – super duecie. Super Duo w Suwałkach

0
277
Na zdj. Marina Opania i Wiktor Zborowski, czyli Super Duo (materiały promocyjne).
Na zdj. Marina Opania i Wiktor Zborowski, czyli Super Duo (materiały promocyjne).
Na zdj. Marina Opania i Wiktor Zborowski, czyli Super Duo (materiały promocyjne).

Kabaret Super Duo tworzą dwaj znakomici aktorzy: Marian Opania i Wiktor Zborowski. Artyści, w piątek – 22 maja o godz. 19.00, zaprezentują w Suwalskim Ośrodku Kultury program, na który składają się piosenki Młynarskiego, Wysockiego i Brela, a także śmieszne szmoncesy (humor żydowski), zapożyczone ze starych warszawskich kabaretów.

Na podst. informacji prasowej.

Całość występu przeplatana jest zabawnymi anegdotami zza kulis teatru oraz opowieściami z planu filmowego. Na występie Super Duo możemy usłyszeć najlepsze teksty znane z kabaretów 60 i Kabaretu Starszych Panów. Dzięki temu współcześni wielbiciele kabaretu mają szansę poznać dokonania największych i najbardziej popularnych w naszym kraju artystów.

Marian Opania i Wiktor Zborowski to legendy polskiej sceny i ekranu. Ich program doceniany jest nie tylko przez publiczność ale również krytyków, zauważających sprawne połączenie współczesnych tematów z klasyczną formą i tekstami najwybitniejszych autorów.

Ja_i_Op_Pszczolka-1024x683Marian Opania to aktor teatralny i filmowy, pochodzący z Puław. Studiował w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, którą ukończył w 1964. W latach 1964-1971 występował w Teatrze Klasycznym w Warszawie, następnie w Teatrze Studio (1971-1977), Teatrze Kwadrat (1978) i Teatrze Komedia (1979-1981). Od 1981 jest aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. W teatrze zadebiutował rolą Księcia Edwarda w EDWARDZIE II Christophera Marlowe’a w reżyserii Stanisława Bugajskiego (1964). Dwa lata wcześniej, jako student szkoły teatralnej, wystąpił pierwszy raz w filmie. Zagrał Miśka w MIŁOŚCI DWUDZIESTOLATKÓW Andrzeja Wajdy (1962). Potem był m.in. Olkiem Smoleńskim „Ramzesem” w BEACIE w reżyserii Anny Sokołowskiej (1964), Pawłem w SKOKU Kazimierza Kutza (1967), Węgiełkiem w ekranizacji powieści Bolesława Prusa – LALKA w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa (1968), Harcerzem Truchaczkiem w SĄSIADACH Aleksandra Ścibora-Rylskiego (1969). Za role Pawła (chłopaka, który w momencie życiowego startu zamyka sobie drzwi do przyszłości) i Truchaczka (młodego bohatera wydarzeń „czarnej niedzieli” w Bydgoszczy w 1939) Opania otrzymał prestiżową nagrodę im. Zbigniewa Cybulskiego (1970).

Wiktor Zborowski jest jednym z najbardziej charakterystycznych aktorów polskiej sceny. Jest absolwentem warszawskiej PWST, którą ukończył 1973 r. Po raz pierwszy na ekranie widzowie mogli go zobaczyć w jednym z odcinków „Czterdziestolatka” pt. „Karta ze Spitzbergenu, czyli oczarowanie”. Wraz z Krzysztofem Majchrzakiem stworzyli tam role przezabawnych inżynierów dowcipnisiów. Jego dar rozśmieszania innych sprawił, że zagrał w wielu wspaniałych polskich komediach. Krytykę i widzów zachwycił doskonałą kreacją Longinusa Podbipięty w polskiej produkcji „Ogniem i mieczem”. – Moje podejście do zawodu pozbawione jest furii, pazerności i pasji. Chyba nigdy nie osiągnę takich szczytów jak ci, którzy oprócz talentu wyróżniają się jeszcze zachłannością. Nie będę nawet próbował – komentuje swoją karierę Zborowski.

Bilety: 55 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Patronat nad występem kabaretu Super Duo – Dziennik Internetowy „Niebywałe Suwałki”.

Leave a Reply