Reklama

Taki mural ma powstać na Kowalskiego. Wyraź swoje zdanie

Data:

- Reklama -

Kowalski_muralW ramach obchodów Roku Alfreda Wierusza-Kowalskiego w Suwałkach odbywa się wiele wydarzeń związanych z malarzem i jego twórczością. Jednym z pomysłów jest umieszczenie muralu na bloku przy ulicy noszącej imię artysty. Projekt autorstwa artysty – plastyka Wiesława Szumińskiego został poddany konsultacjom.

Mural ma powstać na bloku przy ul A. Wierusza–Kowalskiego 18. Mieszkańcy Suwałk mogą wyrazić swoją opinię na temat projektu do końca maja. Z Urzędem Miasta można kontaktować się w tej sprawie za pomocą poczty elektronicznej: konsultacjespoleczne@um.suwalki.pl

Kalendarz wydarzeń odbywających się w Roku Alfreda Wierusza-Kowalskiego można znaleźć na stronie Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

8 KOMENTARZE

  1. To jest jedynie zarys, jak mniemam , a nie dokładny projekt muralu. Proszę o możliwość uczestnictwa w dosyłaniu prac!!! Być może konkurs i jakaś rozsądna komisja złożona z artystów i mieszkańców, to w miarę rozsądna opcja w tym przedsięwzięciu. Bardzo proszę o poważne potraktowanie naszych głosów w tej sprawie.

  2. Moim zdaniem sam pomysł tworzenia „murali” w naszym mieście jest jak najbardziej ok. Przynajmniej coś się dzieje na szarych elewacjach budynków w centrum i nie tylko ( np. ten, który znajduje się przy ul. Noniewicza – rewelacja!). Jednak patrząc na ten projekt dochodzę do wniosku, że jest wiele innych, lepszych sposobów na wykorzystanie funduszy naszego miasta niż ten mural, który w porównaniu z poprzednimi projektami wypadł, jak dla mnie, baardzo słabo.
    Pozdrawiam 🙂

  3. Suwałki mają być stolicą murali pięknych inaczej. Może lepiej rozpisać konkurs wśród uczniów szkół. Jestem przekonany, że coś byśmy wybrali. A może ja mam spaczone poczucie estetyki bo to już druga po projekcie flagi miasta rzecz, która mi i moim znajomym jakoś "nie leży" 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wierusz-Kowalski i inni monachijczycy na półce

Ekspozycja „Egzotyczna Europa” to największe wydarzenie wystawiennicze w Roku Alfreda Wierusza-Kowalskiego...

Wykład 4: Życie i twórczość Alfreda Wierusza-Kowalskiego: Mikorzyn (film)

W cyklu dotyczącym życia i twórczości Alfreda Wierusza-Kowalskiego prezentujemy...

Monachium Alfreda Wierusza-Kowalskiego

Taki tytuł nosi ostatnia wystawa otwarta w Roku Alfreda...

Zachłyśnięcie orientem. Obraz Wierusza-Kowalskiego „Przed meczetem” już w muzeum

Stała ekspozycja w Muzeum Okręgowym w Suwałkach, związana z...