Trwa jubileuszowy festiwal “Muszelki Wigier”. Dziś przesłuchania i “Żar Bułgarii”, jutro finał

0
36
ZPiT Suwalszczyzna w programie "Żar Bułgarii".
ZPiT Suwalszczyzna w programie "Żar Bułgarii".
ZPiT Suwalszczyzna w programie “Żar Bułgarii”.

Początek “Muszelek Wigier” związany był nierozerwalnie z piosenką harcerską. Dopiero w 1990 roku festiwal trafił nad Czarną Hańczę. Aktualną formułę Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” przyjął w 2000 roku, cały czas ciesząc się popularnością wśród młodych artystów z Polski i Europy. Do jubileuszowej, XV edycji zakwalifikowało się ponad 100 osób.

Występ zespołu "Karuzela" z Kaliningradu (Muszelki Wigier, 2014).
Występ zespołu “Karuzela” z Kaliningradu (Muszelki Wigier, 2014).

Właśnie do nich należeć będzie scena w tym roku. Wokaliści, zespoły wokalne, duety, tancerze i grupy taneczne od wczoraj uczestniczą w przesłuchaniach i warsztatach. W tym roku festiwalowi towarzyszą eliminacje do koncertu Janusza Kondratowicza, który odbędzie się w sobotę, 30 maja o godz. 17.30 w Suwalskim Ośrodku Kultury, tuż po ogłoszeniu wyników “Muszelek Wigier” (o godz. 15.00). Gala finałowa laureatów odbędzie się o godz. 16.00 na Dużej Scenie.

Między przesłuchaniami i emocjami konkursowymi znajdzie się też czas na chwilę oddechu. Uczestnicy festiwalu i osoby, które jeszcze nie miały okazji obejrzenia najnowszego programu Zespołu Pieśni i Tańca “Suwalszczyzna” – “Żar Bułgarii”, powinny zajrzeć do SOK-u w piątek, 29 maja o godz. 20.00. Więcej o widowisku tanecznym rodem z Bałkanów w artykule: ŻYWIOŁOWY „ŻAR BUŁGARII” – ZESPÓŁ „SUWALSZCZYZNA” ZAPRASZA NA BAŁKANY.

Aktualny program festiwalu “Muszelki Wigier” można znaleźć na stronie SOK-u.

Fot. Niebywałe Suwałki – warsztaty taneczne w SOK-u rozpoczęły się w czwartek, 28 maja

Dodaj komentarz