Reklama

Bez korzeni nie ma skrzydeł

Data:

- Reklama -

projekt_skrzydla_3W dniach 22-26 maja 2015 roku realizowany był międzynarodowy projekt pt. „Bez korzeni nie ma skrzydeł”, w który włączyły się dwie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Nie jesteś sam” z Puńska (Polska) oraz Społeczna Organizacja „Dom ojczysty” z Olity (Litwa).

Źródło: Wida Jolanta Stankiewicz

Projekt został sfinansowany z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Podstawowym celem projektu była integracja ludzi niepełnosprawnych, chorych ze zdrowymi oraz ludzi, którzy mają mniejsze możliwości zaistnienia i funkcjonowania w społeczeństwie.

W projekcie uczestniczyła przede wszystkim młodzież w wieku od 16 do 29 lat – 10 osób z Polski i 10 osób z Litwy. W czasie trwania projektu młodzież chętnie brała udział w akcji „Stop Rakowi” w Olicie oraz konferencji „Bez korzeni nie ma skrzydeł”. Podstawowym celem konferencji było uświadomienie młodym ludziom, iż każdy może osiągnąć sukces w życiu, trzeba tylko być twórczym i odpowiednio działać.

Młodzież poprzez warsztaty zdobyła wiedzę i doświadczenie, jak umiejętnie zdobyć karierę zawodową, wysłuchali zaproszonych lektorów. Ponadto uczestnicy projektu zapoznali się z pięknym miastem Olitą, jego kulturą, architekturą, historią oraz żyjącymi tam ludźmi. Młodzi chętnie i twórczo uczestniczyli w warsztatach etnograficznych. Młodzież miała też możliwość pracy w glinie i wypróbowania litewskiej kuchni. Projekt objął także zwiedzanie dworu „Dzukija„ oraz innych ciekawych miejsc. W czasie trwania projektu młodzież chętnie integrowała się, szukała wspólnych korzeni, poznawała historię, zwyczaje i obyczaje.

W dniu 13 czerwca – koło Puńska w ośrodku „Silaine” odbyło się zakończenie projektu.

Koordynatorem projektu z Litwy była Indra Blaskeviciute, natomiast z Polski – Wida Jolanta Stankiewicz – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Nie jesteś sam”.

Fot. Uczestnicy projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Poseł Jarosław Zieliński interweniuje w sprawie upolitycznienia suwalskiej prokuratury

Poseł PiS, Jarosław Zieliński złożył oficjalną interwencję poselską do...

Policja szkoli Terytorialsów służących na granicy

W związku z obecną sytuacją na granicy polsko -...

Głosowanie na projekty z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2025 już trwa

Od dziś, 21 czerwca, mieszkańcy Suwałk mogą aktywnie uczestniczyć...