Młode talenty i goście specjalni (foto)

0
105
Adam i Jan Roszkowscy.
Adam i Jan Roszkowscy.

Uczennice PSM I i II st. w Suwałkach wystąpiły w czwartek, 18 czerwca w Suwalskim Ośrodku Kultury wraz z orkiestrą kameralną pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego. W finale koncertu prezentującego młode talenty publiczność usłyszała Adama i Jana Roszkowskich.

Podczas ponad dwugodzinnego koncertu na Dużej Scenie SOK zabrzmiało wiele instrumentów. Występ rozpoczęła młoda pianistka Karolina Kuśmierz, uczennica kl. II PSM II st. w klasie Anny Borkowskiej, która wykonała Koncert A-dur W. A. Mozarta. Koncert d-moll autorstwa tego samego kompozytora zaprezentowała podczas swojego występu Barbara Wołczek, uczęszczająca do kl. VI PSM II st. Pianistka pracuje pod okiem Barbary Moruszewicz.

Suwalska Orkiestra Kameralna towarzyszyła tego wieczoru również Gabrieli Krakowskiej, klarnecistce z kl. II PSM II st. Młoda artystka, przygotowana przez Mieczysława Michniewicza i Marcina Łukawskiego wykonała Koncert B-dur Karola Kurpińskiego. Przed przerwą na scenę wyszła jeszcze skrzypaczka Julia Słabińska z kl. IV PSM I st., z klasy Urszuli Nalaskowskiej, która zagrała Menuet D-dur J. Haydna w opracowaniu G. Bogdana.

Osoba Grzegorza Bogdana w czasie koncertu pojawiła się raz jeszcze. Ostatnia wykonawczyni – Natalia Rogucka, ucząca się u Marleny Borowskiej w klasie śpiewu solowego zaśpiewała piosenki Rozmowy Justynki z jesienią oraz Początek prac stworzenia z płyty Do kogo biegniesz? Do kogo się śmiejesz?, niedawno wydanej jako owoc współpracy suwalskich artystów – również tych najmłodszych – z pochodzącym z Suwałk poetą – Leszkiem A. Moczulskim.

Występ Natalii Roguckiej poprzedziły interpretacje Koncertu a-moll A. Vivaldiego w wykonaniu flecistki Zuzanny Kozłowskiej, uczennicy Wojciecha Borowika i stypendystki Fundacji Art-S.O.S. w Suwałkach oraz Anny Obrączki, która zaśpiewała dwie arie W. A. Mozarta (m.in. Arię Blondy z opery Uprowadzenie w Seraju), przygotowane pod opieką Marleny Borowskiej.

Koncert zakończyło wykonanie utworu J. Halvorsena Passacaglia g-moll na motywach suity klawesynowej G. F. Haendla na skrzypce i altówkę, tu w opracowaniu na skrzypce i wiolonczelę i w wykonaniu skrzypka Adama Roszkowskiego oraz wiolonczelisty – Jana Roszkowskiego, absolwentów PSM I i II st. w Suwałkach, występujących obecnie w Polsce i Europie, oraz realizujących autorskie projekty muzyczne.

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz