Rozpoczął się “Wigraszek”. Ludzie i lalki motywem przewodnim festiwalu

0
23

Wigraszek2015_0006XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży “Wigraszek” ma w Suwałkach długą historię. Tegoroczna edycja, która odbędzie się w dniach 22-25 czerwca, to okazja, by obejrzeć spektakle uznanych teatrów z całej Polski, Słowacji, Litwy, Łotwy i Białorusi oraz studentów ze znakomitych akademii teatralnych.

Jak co roku Wigraszka można było spotkać na Ulicy Teatralnej, w którą na czas trwania festiwalu zamienia się Chłodna, w towarzystwie młodych artystów – uczestników wydarzenia.

Święto teatru w Suwałkach, prócz spektakli konkursowych oraz towarzyszących, to okazja, by podszkolić swoje umiejętności w zakresie: teatru ruchu, warsztatów plastyczno-teatralnych. W czasie wydarzenia odwiedzający SOK mogą obejrzeć wystawę masek ze zbiorów Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza i Białostockiego Teatru Lalek w aranżacji Beaty Kochańskiej.

We wtorek, 23 czerwca w Suwalskim Ośrodku Kultury rozpoczną się prezentacje konkursowe, które oceniać będą: Marek Kościółek, Mariusz Orzełek, Jan Zdziarski, Krzysztof Zemło i Peter Luptovsky.

Zakończenie festiwalu odbędzie się w czwartek, 25 czerwca o godz. 10.00.

Szczegółowe informacje na temat spektakli i programu “Wigraszka” poniżej:

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz