Reklama

Ukraińska rodzina znalazła w Suwałkach nowy dom

Data:

- Reklama -
Iryna Popova z synem już w Suwałkach.
Iryna Popova z synem już w Suwałkach.

Jedna z rodzin polskiego pochodzenia, mieszkająca dotychczas w ogarniętym wojną Donbasie, znalazła schronienie w Suwałkach. Irynie Popovej, jej synowi Makarowi i mężowi pomógł suwalski samorząd, przekazując mieszkanie i obietnicę zatrudnienia, a także lokalni przedsiębiorcy, którzy wyasygnowali środki na wyposażenie lokalu.

Suwałki są jak dotąd jedynym miastem w województwie podlaskim, które odpowiedziało na apel resortu i wojewody o pomoc rodzinom z Ukrainy. W poniedziałek 29 czerwca prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz przekazał rodzinie klucze do mieszkania z miejskich zasobów, zlokalizowanego na Osiedlu Północ. Dwupokojowe mieszkanie – dzięki kwocie 12 tys. zł, zebranej wśród suwalskich przedsiębiorców, członków Rady Gospodarczej – zostało wyposażone w meble oraz podstawowy sprzęt RTV i AGD. Kilkuletni syn uchodźców otrzymał też laptop, prezent do Bronisława Woźnialisa, szefa „Reso”.

Samorząd zadbał również o znalezienie zatrudnienia uciekinierom z Donbasu. Iryna Popova jest z zawodu choreografem. W Suwałkach już była, towarzysząc uczestnikom Festiwalu „Muszelki Wigier”. Od 1 lipca Popova podejmie pracę w Suwalskim Ośrodku Kultury. Gdy do rodziny w Suwałkach dołączy mąż, on także znajdzie zatrudnienie – w jednej z firm w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Przedsiębiorcy, którzy wyasygnowali środki na wyposażenie mieszkania: Biuro Usługowo – Handlowe „Mirage” Mirosław Szyszko, Przedsiębiorstwo SABO Bogdan Sadowski, Przedsiębiorstwo Budowlane Lewkowicz Andrzej Lewkowicz, Salag Sp. z o.o. Adam Galas, Walmar – Drażba Sp. J. Walerian Drażba, Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe PIKO Piotr Kowalewski, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe CYMES Adam Ołów, RESO Europa Service Sp. z o.o. Bronisław Woźnialis, Spółdzielnia Mleczarska SUDOVIA, REM-BUD Sp. z o.o. Ireneusz Butkiewicz, Salon meblowy KRYSTIAN Bożena Anna Walendzewicz.

Fot. Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwają ustalenia w sprawie lokalizacji nowego żłobka

Prezydent Suwałk nie zdradza na razie szczegółów dotyczących tego...

Suwałki z rekordowym projektem budżetu na rok 2024 (infografika)

Suwałki wkroczą w rok 2024 z ambitnym planem budżetowym,...

Prezydent odpowiada: „Nie” dla żłobka w Hostelu Wigry

Dyskusja na temat możliwości adaptacji Hostelu Wigry na żłobek...

VII Forum Biznesowe Pogranicza: Innowacje, wyzwania technologiczne i rozwój gospodarczy

W Suwałkach trwa właśnie VII Forum Biznesowe Pogranicza, które...