Wybieramy Lady D. Trwa konkurs im. Krystyny Bochenek

ladyDCelem konkursu jest uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet, zamieszkałych na stałe na terenie województwa podlaskiego, wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 czerwca.

Tytuł honorowy „Lady D.” – Dama Niepełnosprawna (Lady Disabled) przyznawany jest od kilkunastu lat – historia konkursu sięga 2002 roku. W tej edycji konkurs dotarł do województwa podlaskiego – w regionie organizuje go Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP Pani Bożeny Kamińskiej we współpracy z Oddziałem Podlaskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w pięciu kategoriach: Dobry Start – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 16 do 26, działających w różnych obszarach życia społecznego; Kultura i Sztuka – kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki; Sport – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od 16 lat działających w obszarze sportu; Życie Społeczne – kategoria dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych; Życie Zawodowe – kategoria dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych.

Kandydatki mogą zgłaszać (mailowo lub listownie: Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP Bożeny Kamińskiej, adres: ul. Kościuszki 76, 16-400 Suwałki), przedstawiciele i pracownicy jednostek administracji rządowej i samorządowej, organizacje pozarządowe, media, osoby fizyczne, placówki edukacyjne oraz przedsiębiorcy.

Patronat medialny – „Niebywałe Suwałki”.

Poniżej znajduje się regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa:

Dodaj komentarz