Zaprojektuj mural Wierusza-Kowalskiego

Wierusz_Kowalski

Wierusz_otwarcie_0001Suwalski Ratusz ogłosił Ogólnopolski Otwarty Konkurs na mural artystyczny związany z obchodami Roku Alfreda Wierusza – Kowalskiego. Prace można zgłaszać do 17 czerwca. Zwycięzca otrzyma 3 tys. zł nagrody, a o tym, kto zwycięży w konkursie zdecydują w głosowaniu mieszkańcy Suwałk.

Mural powstanie na budynku przy ul. Alfreda Wierusza Kowalskiego 18. To ponad 30 metrowy wieżowiec o szerokości blisko 11 metrów.

Pierwotnie na tym budynku miał powstać mural autorstwa suwalskiego artysty – plastyka Wiesława Szumińskiego. Jego praca została poddana konsultacjom mieszkańców Suwałk. Na adres mailowy  wpłynęło blisko 60 opinii. – Suwalczanie jednoznacznie wskazywali, że zaproponowany projekt nie przypadł im do gustu – informuje Kamil Sznel, p.o. rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego.

– W związku z tym postanowiłem, że nie możemy wydawać pieniędzy naszych mieszkańców na mural, którego nie akceptują. Stąd pomysł ogłoszenia konkursu. To podobna formuła, która sprawdziła się również rok temu. Wtedy wpłynęło kilka prac, z których suwalczanie wybrali tę, która ich zdaniem powinna powstać na budynku przy ulicy Noniewicza – przypomina Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Głosowanie internetowe rozpocznie się 22 czerwca i potrwa 5 dni – do 26 czerwca. Zwycięzca zostanie wyłoniony 1 lipca. Do 31 lipca mural ma zostać wykonany, a jego oficjalne odsłonięcie zostało zaplanowane w dniu 9 sierpnia, podczas Dni Suwałk – Jarmarku Kamedulskiego.

ZASADY KONKURSU

Dodaj komentarz