Reklama

Bezpieczne wakacje z policją

Data:

- Reklama -

W trakcie wakacji suwalska policja odwiedza dzieci w miejscach ich wypoczynku. W piątek „wakacyjny patrol” złożył wizytę młodym ludziom odpoczywającym w Gawrych Rudzie.

Okres letni to czas odpoczynku i zabawy. Wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawy nad wodą są częstą formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży. W związku z tym w trakcie wakacji policja odwiedza dzieci, aby przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci spotykają się z najmłodszymi m.in. na koloniach, półkoloniach i obozach.  Mówią o bezpiecznym odpoczynku zarówno nad wodą, w mieście, jak i na wsi. Przekazują informacje m.in. dotyczące tego, jak ustrzec się przed kradzieżą i w jaki sposób unikać innych zagrożeń. Spotkania mają na celu wyposażenie dzieci i młodzieży w sposoby radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.

W piątek policjanci wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach odwiedzili dzieci i młodzież, przebywające w Młodzieżowym Ośrodku Edukacyjno-Wypoczynkowym „Zatoka Uklei” w Gawrych Rudzie. Podczas spotkania młodzi ludzie uczestniczyli m.in. w quizie profilaktycznym, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę np. na temat telefonów alarmowych, bezpiecznych zachowań nad wodą i w lesie, czy przepisów drogowych.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Koncert z okazji setnych urodzin Franciszka Racisa w Kawiarence Artystycznej – foto

Festiwal „Oj Wiosna Ty Wiosna 2022” doczekał się edycji...

„Ślady po ikonie. Postikony” – piątkowy wernisaż w Galerii Sztuki Stara Łaźnia

Kolejna intrygująca wystawa w Galerii Sztuki Stara Łaźnia –...

Lodowisko „startuje” w Mikołajki

Od wtorku, 6 grudnia będzie czynne lodowisko przy Szkole...

Powstanie strefy wolnej od dymu tytoniowego to kwestia czasu?

Z interpelacją w sprawie utworzenia strefy wolnej od dymu...
%d bloggers like this: