Reklama

Bezpieczne wakacje z policją

Data:

- Reklama -

W trakcie wakacji suwalska policja odwiedza dzieci w miejscach ich wypoczynku. W piątek „wakacyjny patrol” złożył wizytę młodym ludziom odpoczywającym w Gawrych Rudzie.

Okres letni to czas odpoczynku i zabawy. Wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawy nad wodą są częstą formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży. W związku z tym w trakcie wakacji policja odwiedza dzieci, aby przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci spotykają się z najmłodszymi m.in. na koloniach, półkoloniach i obozach.  Mówią o bezpiecznym odpoczynku zarówno nad wodą, w mieście, jak i na wsi. Przekazują informacje m.in. dotyczące tego, jak ustrzec się przed kradzieżą i w jaki sposób unikać innych zagrożeń. Spotkania mają na celu wyposażenie dzieci i młodzieży w sposoby radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.

W piątek policjanci wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach odwiedzili dzieci i młodzież, przebywające w Młodzieżowym Ośrodku Edukacyjno-Wypoczynkowym „Zatoka Uklei” w Gawrych Rudzie. Podczas spotkania młodzi ludzie uczestniczyli m.in. w quizie profilaktycznym, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę np. na temat telefonów alarmowych, bezpiecznych zachowań nad wodą i w lesie, czy przepisów drogowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Cudu nad Wisłą nie było. Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałk 3:0

W sobotnim (2 grudnia) spotkaniu IX kolejki PlusLigi Projekt...

Od stycznia nowe bilety komunikacji miejskiej

Od 1 stycznia 2024 roku zmieni się oferta biletowa,...

Watch Docs startuje w SOK-u w piątek

Zapraszamy serdecznie do udziału w 21. Objazdowym Festiwalu Filmowym...

Top Liga Masters – nowy rozdział halowej piłki nożnej!

Już w piątek, 1 grudnia o godzinie 18:00 w...