„Blues Junkers” zwyciężył w konkursie zespołów bluesowych

1
197
blues_konkursSBF

„Blues Junkers”, kwartet z Warszawy, który powstał w 2014 roku, to laureat konkursu zespołów bluesowych, zorganizowanego po raz drugi w ramach Suwałki Blues Festival.

Grupa grająca bluesa, boogie-woogie, rock’n’rolla, rhytm’n’bluesa, country i soul będzie reprezentować Polskę w European Blues Challenge 2016, który odbędzie się 7-9 kwietnia 2016 roku w Torrita di Siena we Włoszech.

– Chcemy pokazać, że blues to gatunek muzyczny, który jest ojcem, czy już raczej dziadkiem, a może nawet pradziadkiem całej współczesnej muzyki i który wbrew obiegowym opiniom nie ogranicza się do powielania na okrągło 12-taktowego schematu. Naszą filozofią jest granie bluesowych piosenek, z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera – tak o swojej muzyce mówią członkowie „Blues Junkers”.

„Blues Junkers” w składzie Natalia Abłamowicz (wokal), Dominik Abłamowicz (klawisze), Maciej Sych (gitara) i Grzegorz Zawiliński (perkusja) okazali się najlepsi podczas konkursowych występów na placu Marii Konopnickiej – otrzymali statuetkę i nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł. W październiku „Blues Junkers” wystąpią podczas 35. edycji festiwalu Rawa Blues.

W pierwszej edycji konkursu cała pula nagród przypadła grupie „Drunk Lamb”.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply