Reklama

Bożena Kamińska „dwójką” na liście PO do Sejmu

Data:

- Reklama -

Kolejna partia ujawniła nazwiska na liście do Sejmu. Numerem jeden jest poseł Robert Tyszkiewicz, przewodniczący regionu. Na drugim miejscu jest posłanka Bożena Kamińska, na trzecim – poseł Damian Raczkowski.

Źródło: Podlaska PO

W piątek 31 lipca w biurze Platformy Obywatelskiej Regionu Podlaskiego odbyła się konferencja prasowa, dotycząca kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmu oraz Senatu w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Podczas spotkania poseł Robert Tyszkiewicz zaprezentował również jednego z kandydatów do Sejmu – Tomasza Cimoszewicza. – Nasza lista jest bardzo różnorodna, są na niej przedstawiciele wielu środowisk – podkreślał Robert Tyszkiewicz. – Mam bardzo dużą reprezentację kobiet, mamy wielu ludzi młodych – siedmiu kandydatów nie przekroczyło 30 roku życia. Znalazł się na niej również Adam Musiuk, którego rekomendowało Forum Mniejszości Podlasia. Reprezentowane są praktycznie wszystkie powiaty naszego województwa.

Poseł Tyszkiewicz stwierdził również, że bardzo się cieszy, że z list Platformy Obywatelskiej chcą startować tacy ludzie jak Tomasz Cimoszewicz. – Jego doświadczenie zawodowe oraz swego rodzaju spojrzenie z zewnątrz (przez ostatnią dekadę był w USA) może przynieść wiele świeżych i dobrych pomysłów – komentował.

Także sam kandydat nie ukrywał, że propozycja startu z list Platformy, jest dla niego wyróżnieniem. – Bardzo dziękuje za okazane mi zaufanie – mówił podczas konferencji. – Uważam, że przez ostatnie 8 lat Polska była dobrze zarządzana. Obecnie pojawiło się zagrożenie, że do władzy dojdzie Prawo i Sprawiedliwość. Obawiam się, że wtedy zagrożone byłyby nasze swobody obywatelskie. Nie możemy do tego dopuścić. Startuje z ostatniej pozycji. W związku z tym będę musiał solidnie zapracować na zaufanie wyborów – podsumował.

Robert Tyszkiewicz poinformował również, że w wyborach w okręgu białostockim będzie startował obecny wicemarszałek województwa Maciej Żywno. Młodych Demokratów reprezentują: Piotr Serdyński (Łomża) i Adam Jankowski (Grajewo). Przedstawicielem Forum Mniejszości Podlasia jest Adam Musiuk, radny białostocki dwóch poprzednich kadencji, a mniejszość litewską reprezentuje Witold Racis z Puńska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Dwie dekady w jednym klubie! Łukasz Rudzewicz kończy grę w Ślepsku. Biało-niebiescy wygrali z Barkomem 3:0!!!

Suwalscy kibice siatkówki mają powody do radości – poniedziałkowa...

Suwalczanin nadal walczy o drzewa: Proces apelacyjny rozpoczął się w Sądzie Okręgowym

Suwalczanin, Edwin Gałkowski, nie ustępuje w walce o drzewa...

Majówka w Teatrze Dramatycznym!

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zachęca do...

Zło czai się wszędzie. Recenzja książki „Bicz Pana” Roberta M. Rynkowskiego i konkurs

"Bicz Pana" to kolejna pasjonująca odsłona z serii kryminalno-sensacyjnych...