Macha Kanza i Adam Roszkowski w koncercie muzyki kameralnej

1
392
Roszkowski_Kanza

Dzięki Fundacji Art-S.O.S. w ubiegły wtorek (7 lipca) w saloniku muzycznym przy ul. Chłodnej 12 publiczność mogła usłyszeć duet artystów – francuską pianistkę, Machę Kanzę i skrzypka z Suwałk, Adama Roszkowskiego.

W programie koncertu znalazły się kompozycje Ludwika van Beethoven – Sonatę na skrzypce i fortepian c-moll op.30 nr 2 oraz Sergiusza Prokofiewa – Sonatę na skrzypce i fortepian f-moll op.80 nr 1. Duet po raz pierwszy wystąpił przed suwalską publicznością, choć Adama Roszkowskiego melomani z Suwalszczyzny znają bardzo dobrze.

– Poznaliśmy się na studiach, w konserwatorium w Brukseli – już wtedy występowaliśmy razem, przygotowując się m.in. do egzaminów. Po kilkuletniej przerwie wróciliśmy do grania w duecie – już z nowym programem – powiedziała po koncercie Macha Kanza, zaproszona do Suwałk przez Fundację Art-S.O.S. Alicji Roszkowskiej.

Jak dodał Adam Roszkowski – ta współpraca nie kończy się na koncertach. – Obecnie przygotowujemy się do udziału w jednym z konkursów w Polsce. W dalszej przyszłości planujemy nagranie płyty – zaznaczył skrzypek.

Muzycy dochód z koncertu przeznaczyli na stypendia dla uzdolnionych uczniów z Suwalszczyzny, które funduje Art-S.O.S. Występ Adama Roszkowskiego i Machy Kanzy zakończyły owacje na stojąco.

Więcej informacji na temat działań i koncertów organizowanych przez Fundację Art-S.O.S.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

1 KOMENTARZ

Leave a Reply