Otwarto oferty z przetargu na budowę obwodnicy Suwałk. Najtaniej – Budimex

0
79
obwodnica_droga
Fot. GDDKiA.
Fot. GDDKiA.
Fot. GDDKiA.

Z informacji na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku wynika, że w przetargu na „Projekt i budowę obwodnicy Miasta Suwałki w ciągu drogi ekspresowej S-61” wzięło udział 9 firm. Najniższą kwotę – 299,4 mln zł zaoferował Budimex.

– Dzisiejsze (7 lipca) otwarcie ofert cenowych to ostatni etap przetargu na obwodnicę Suwałk. Ma być ona wykonana w systemie Zaprojektuj, Optymalizuj i Zbuduj – w technologii nawierzchni cementowej. Z 19 podmiotów gospodarczych, które otrzymały zaproszenia do składania ofert cenowych, odpowiedziało 9 – informuje GDDKiA na swojej stronie.

Wszystkie firmy i konsorcja zadeklarowały zakończenie prac projektowanych i budowlanych obwodnicy w ciągu 34 miesięcy, dając przy tym gwarancję na 10 lat. Najtańsza oferta została przedstawiona przez Budimex – 299,4 mln zł. Najdroższa zaś przez Grandi Lavori Fincosit – na ponad 441,1 mln zł. – Kwota, jaką zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia, wynosiła 455,86 mln zł, co oznaczałoby 30-procentowe oszczędności Skarbu Państwa – wskazuje GDDKiA.

Wykonawca drogi nie został jeszcze oficjalnie wyłoniony. Teraz komisja przetargowa zajmie się weryfikacją złożonych ofert. Wykonawcę inwestycji poznamy po dokonaniu kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

– Jest to kolejna dobra wiadomość dotycząca naszej obwodnicy i dowód na to, że jej budowa jest coraz bliżej – uważa Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Zgodnie z harmonogramem podpisanie umowy na realizację 12-kilometrowej obwodnicy Suwałk planowane jest w IV kwartale 2015 roku. Rozpoczęcie budowy miałoby nastąpić w 2017 roku, a zakończenie prac – w II kwartale 2019 roku.

Zestawienie ofert poniżej:

Dodaj komentarz