Reklama

Zatrzymaj się w Olecku. Trwa 22. Przystanek (foto)

Data:

- Reklama -

Pierwszy dzień imprezy łączącej kilka dziedzin sztuki dobiegł końca. „Przystanek Olecko” odbywa się właśnie po raz 22., stanowiąc okazję do spotkań z muzyką, książką, filmem, grafiką. W trakcie tegorocznej edycji głównemu wydarzeniu towarzyszy „Przystanek Jezioro”, z bogatą ofertą warsztatową.

„Przystanek Olecko” odbywa się w tym mieście od 1994 roku. W tym roku potrwa do 19 lipca. Na scenie wystąpią jeszcze: 18 lipca – 19:30 – Janusz Panasewicz – solo; 21:00 – Kazik & Kwartet Proforma; 23:00 – DAAB; 23:55 – koncert „Muzyka Sfer” (Plaża Miejska – Skocznia), a 19 lipca – w ramach III Festiwalu Jednego Instrumentu – 19:30 – Maciej Fortuna; 20:45 – New Bone; 21:15 – Sokół Orchestar. W poprzednich edycjach festiwal łączyły instrumenty takie jak akordeon i gitara. Tym razem w roli głównej wystąpi trąbka.

New Bone:

Maciej Fortuna:

Sokół Orchestar:

Na inaugurację oleckiej imprezy publiczność otrzymała okazję do spotkania z Pawłem Konnakiem. Konjo promował w sali kina „Mazur” najnowszą książkę „Księgowy tańczy”, opowiadał o podziemnej X muzie i zachęcał do obejrzenia filmów: „Dezerter – Nie ma zagrożenia” oraz „Konjo – 30 lat w Kosmosie”.

Olecczanie i goście przybyli na 22. Przystanek Olecko w Galerii im. Andrzeja Legusa wzięli udział w otwarciu niezwykłej wystawy – „Salvador Dali Grafika”. Są to prace genialnego artysty pochodzące z kolekcji Dariusza Matyjasa – litografie, akwaforty, drzeworyty, staloryty. Kto nie zdążył na wernisaż, ma czas do połowy sierpnia, by na własne oczy zobaczyć drzeworyty do Boskiej Komedii Dantego, litografie do Biblii, Historii Don Kichota, itp.

Na scenie ustawionej na Placu Wolności pojawiła się najpierw Natalia Przybysz z zespołem. Publiczność rozgrzała grupa „Łąki Łan”. Wieczór zamknął koncert „Elektrycznych Gitar”.

Równocześnie, publiczność przybyła do Olecka na 22. Przystanek, może korzystać z propozycji warsztatów. W sobotę od 13.30 na terenie przy amfiteatrze odbywają się „Indiańskie klimaty” (warsztaty plastyczne – nauka wzornictwa indiańskiego, „Indiański dom” – tworzenie konstrukcji mini-wigwam; indiańskie legendy). W niedzielę, 19 lipca w tym samym miejscu od godz. 11.00 zaplanowane zostały warsztaty „Ziemia naszą matką” (warsztaty plastyczne –„Land Art”- sztuka ziemi; warsztaty rękodzieła – ekologiczne wyroby powszechnego użytku; warsztaty relaksu – zabierz ze sobą koc lub karimatę oraz sylwoterapia – wykorzystanie leczniczych właściwości drzew).

Fot. Marcin Wasilewski, Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl oraz Ziemowit Tucholski

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Muzyczna podróż w czasie (foto)

Piątkowy koncert muzyki dawnej dostarczył wrażeń artystycznych, ale też...

Takich Targów jeszcze nie było!!!

08Rozmowa z Prezesem Zarządu Firmy Racis Development, Szymonem Racisem...

Aluzje – fotografie litewskiego artysty w Centrum Sztuki Współczesnej

Od wtorku, 6 września aż do połowy listopada w...

Lech Poznań zwyciężył w IV Turnieju Piłkarskim im. Grzegorza Wołągiewicza

Zdecydowaną wygraną Lecha Poznań zakończył się dwudniowy IV Turniej Piłkarski...