Budimex wybuduje obwodnicę Suwałk

0
47
obwodnica_droga
Fot. GDDKiA.

W środę, 12 sierpnia został rozstrzygnięty przetarg na „Projekt i budowę obwodnicy Miasta Suwałki w ciągu drogi ekspresowej S-61”. Jak podaje na swojej stronie internetowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku zwycięską ofertę złożyła firma Budimex.

Budimex zaproponował za wykonanie zadania cenę 299,4 mln zł, zagwarantował w ofercie termin realizacji wynoszący 34 miesiące i 10-letni okres gwarancji. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest we wrześniu.

Przypomnijmy, że 16 stycznia 2015 r. do Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk dotarło pismo, z którego wynika, że inwestor – GDDKiA W Białymstoku – zakłada podpisanie umowy na realizację obwodnicy Suwałk w IV kwartale tego roku oraz rozpoczęcie budowy obwodnicy Suwałk w 2017 roku, a zakończenie budowy w II kwartale 2019 roku. Jednocześnie dyrekcja GDDKiA w Białymstoku wskazała, że jeżeli procedura przetargowa i proces inwestycyjny zostaną przeprowadzone sprawnie to termin oddania drogi do użytku może skrócić się nawet o pół roku.

– Dotychczasowe działania GDDKiA w Białymstoku wskazują, że skrócenie czasu realizacji tej najważniejszej dla Suwałk inwestycji jest bardzo realne. Cieszę się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i już niebawem podpisanie kontraktu na budowę naszej obwodnicy stanie się faktem – uważa Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Oferta złożona przez Budimex była najtańsza.

Dodaj komentarz