Dołącz do polsko-rosyjskiego „Tymczasowego Domu Kultury”

2
281
Kaczy Dolek
Kaczy Dołek w Suwałkach (fot. arch. Niebywałe Suwałki - Wojciech Otłowski).

Kaczy Dołek w pierwszej połowie września będzie tętnić życiem. Powróci tam Pani Sztuka, ale w nieco zmienionej formie. Właśnie tam powstanie „Tymczasowy Dom Kultury”, w którego współtworzenie włączą się animatorzy z Polski i Rosji. Chcesz się przyłączyć? Przyjdź w piątek, 28 sierpnia o godz. 18.00 do Centrum Trójki w Suwałkach (ul. Kościuszki 71).

Organizatorzy Tymczasowego Domu Kultury szukają osób, które chciałyby spróbować swoich sił w projektowaniu i konstruowaniu małej architektury; takich, które są zainteresowane designem i grafiką użytkową. Mile widziani są także początkujący animatorzy, zainteresowani zdobyciem doświadczenia w pracy z lokalną społecznością. Każda pomoc się przyda. Szczegóły poniżej.

Co będzie się działo na Kaczym Dołku w dniach 1-14 września? Naprawdę sporo. „Tymczasowy Dom Kultury” połączy aktywności z zakresu architektury, sztuki i działań animacyjnych. Zajęcia prowadzić będą członkowie dwóch organizacji: rosyjskiej “Lift.Project” i polskiej “Nie Po Drodze”, którzy skupią się na projektowaniu, recyklingu, typografii i wzornictwie.

Centralnym punktem Kaczego Dołka stanie się w dniach trwania projektu pawilon – tymczasowa budowla o ażurowej konstrukcji, miejsce pracy twórczej, dialogu, etc. W „Tymczasowym Domu Kultury” – podczas drugiego tygodnia trwania projektu odbywać się będą spotkania i dyskusje na temat estetyki miejskiej, pojęcia przestrzeni publicznej. Znajdzie się tam też miejsce na trochę muzyki (koncerty), gry, zabawy i pokazy filmów.

Projekt zyskał wsparcie finansowe Narodowej Agencji Programu Erasmus+ Młodzież, Akcja 1 “Mobilność młodzieży”.

EU flag-Erasmus+_vect_POS

2 KOMENTARZE

Leave a Reply