Halina Mlynkova i Bracia gwiazdami Jarmarku Kamedulskiego

0
219
Dni_Suwalk_2015
Koncert zespołu "Bracia" podczas Jarmarku Kamedulskiego 2015.

To już tradycja, że w czasie święta miasta, odbywają się koncerty plenerowe, gromadzące liczną publiczność. Nie inaczej było w tym roku, gdy na dużej scenie w śródmieściu Suwałk wystąpiła wokalistka z Zaolzia – Halina Mlynkova oraz Piotr i Wojtek Cugowscy, czyli Bracia.

Halina Mlynkova serca publiczności podbiła z zespołem Brathanki, śpiewając o czerwonych koralach, czerwonych niczym wino i zmiętej bluzeczce. Zabawny tekst napisany przez Zbigniewa Książka przypadł do gustu słuchaczom, którzy docenili również melodie ludowe wykorzystane na płycie Ano! przez  Ferenca Sebő. Od tego momentu upłynęło sporo czasu. Mlynkova zdążyła rozstać się z grupą i rozpocząć karierę solową, wydać autorskie płyty. To, co obecnie proponuje publiczności, zaprezentowała w Suwałkach.

Suwalczanie żywo zareagowali na zespół Bracia. Piotr Cugowski i Wojtek Cugowski grają razem od ponad dekady. Wydają płyty, zdobywają nagrody na festiwalach, ale nade wszystko cenią sobie żywy kontakt ze słuchaczem – czego potwierdzeniem był ich występ w czasie Jarmarku Kamedulskiego 2015. Cugowscy mają „to coś”, na scenie są po prostu w swoim żywiole – niektórzy mówią, że to rodzinne, inni, że do tego potrzebny jest talent.

Sobotnie koncerty pod gwiazdami i z udziałem gwiazd zakończył pokaz sztucznych ogni.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda, Marcin Wasilewski i Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Leave a Reply