Ogniste emocje na scenie OiFP w Białymstoku

0
201
carmen_ofip
Premiera opery "Carmen" w OiFP w Białymstoku już pod koniec września (fot. M. Heller).

Przed nami kolejna premiera w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku– tym razem na deskach sceny przy Odeskiej 1 zaprezentowana zostanie „Carmen” francuskiego kompozytora Georges’a Bizeta. Czytelnicy „Niebywałych Suwałk” będą mogli już niedługo wygrać zaproszenie na jeden ze spektaklu operowych.

Na podst. informacji prasowej.

Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objął kierownik muzyczny Opery i Filharmonii Podlaskiej – Michał Klauza. Za reżyserię, scenografię, kostiumy oraz ruch sceniczny odpowiada Beata Redo-Dobber, od lat związana z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Reżyser zapowiada, że inscenizacja, choć wierna zasadom wyznaczonym przez Bizeta, zaskoczy publiczność współczesnością i licznymi nawiązaniami do codzienności.

W role pełnych emocji i namiętności bohaterów wcielą się doskonali artyści – Agnieszkę Rhelis oraz Joannę Krasuską-Motulewicz zobaczymy w roli Carmen, a partnerować im będą Rafał Bartmiński i David Beucher jako Don José oraz Dariusz Machej i Adam Woźniak jako Escamillo. Niezmiennie najwyższy poziom artystyczny spektaklu zapewnią Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej. Premiera „Carmen” na scenie OiFP już 25 września.

Do przygotowań do „Carmen” włączył się także Maciej Tomasiewicz – dyrygent, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, który w sezonie 2015/2016 będzie współpracował z OiFP w ramach programu „Dyrygent – rezydent” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Program ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym.

Fot. Michał Heller – próby opery „Carmen”

Leave a Reply