To największy mural w województwie

1
220
mural_wierusz

Malarz Alfred Wierusz-Kowalski doczekał się uhonorowania swojej twórczości – w wielkim formacie. Z okazji 100-lecia śmierci artysty w sobotę, 8 sierpnia odsłonięto oficjalnie w Suwałkach mural poświęcony jego pamięci.

W konkursie, w którym na trzy najlepsze propozycje murali głosowali mieszkańcy miasta, wygrał Aleks Nocny. Jego projekt został przeniesiony na ścianę wieżowca przy ul. Kowalskiego 18.

Uroczyste odsłonięcie gotowego malowidła odbyło się w trakcie sobotnich obchodów imienin malarza, wpisanych w program Roku Alfreda Wierusza-Kowalskiego. Na skwerze przy Szkole Podstawowej nr 7 na suwalczan czekała muzyka i aktywności artystyczne przygotowane przez Stowarzyszenie „Pióropusz” z Olecka.

Powstanie muralu było możliwe dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia „Kostroma” i finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Obchody Roku Alfreda Wierusza-Kowalskiego w Suwałkach potrwają do października 2015 roku. Warto śledzić nasz portal i stronę Muzeum Okręgowego w Suwałkach, by wiedzieć, jakie wydarzenia przygotowane przez kustosz Elizę Ptaszyńską będą miały jeszcze miejsce.

Fot. Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

Leave a Reply