Reklama

Czad i Kongo w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej

Data:

- Reklama -

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna była współorganizatorem pobytu w Suwałkach delegacji z Czadu i Konga. Robocze spotkanie to część przygotowań do oficjalnej wizyty ministrów z Czadu. Przedstawiciele afrykańskich krajów spotkali się również z Czesławem Renkiewiczem, prezydentem Suwałk.

Prezentacja regionu przybliżyła przedstawicielom Czadu oraz towarzyszącym im delegatom z Konga walory gospodarki województwa podlaskiego. Zagraniczni goście wyjaśnili, że tradycją tego kraju jest wcześniejsze wysyłanie przedstawicieli, którzy zbierają informacje o kraju i miejscu docelowej wizyty ministrów.

– Wizyta została zainspirowana przez Jarosława Olszyńskiego, właściciela firmy CDM, który przed dwoma tygodniami na targach w Katowicach zaprezentował Ministrowi Gospodarki Przestrzennej, Urbanistyki i Mieszkalnictwa Czadu właśnie naszą Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Pokazał także film będący relacją z targów B2B, organizowanych przez Strefę w czerwcu. Jest nam niezmierni miło, że możemy dziś gościć tak zacną delegację – powiedział podczas spotkania Robert Żyliński, prezes SSSE.

Delegaci odwiedzili siedzibę SSSE, suwalski Ratusz, gdzie czekał na nich prezydent Czesław Renkiewicz, a następnie zwiedzili przedsiębiorstwa działające na terenie podstrefy Suwałki: Malow i CDM.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwają ustalenia w sprawie lokalizacji nowego żłobka

Prezydent Suwałk nie zdradza na razie szczegółów dotyczących tego...

Suwałki z rekordowym projektem budżetu na rok 2024 (infografika)

Suwałki wkroczą w rok 2024 z ambitnym planem budżetowym,...

Prezydent odpowiada: „Nie” dla żłobka w Hostelu Wigry

Dyskusja na temat możliwości adaptacji Hostelu Wigry na żłobek...

VII Forum Biznesowe Pogranicza: Innowacje, wyzwania technologiczne i rozwój gospodarczy

W Suwałkach trwa właśnie VII Forum Biznesowe Pogranicza, które...