Reklama

„Don Kichot” w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego w OiFP w Białymstoku

Data:

- Reklama -

Już 12 i 13 września na deskach OiFP w Białymstoku zagości „Don Kichot” w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego. W malowniczy koloryt dawnej Hiszpanii przeniosą widzów ponętne Cyganki, strojni toreadorzy, błędny rycerz z La Manchy, komiczny Sancho Pansa i pokraczny Gamache.

Informacja prasowa.

Historia baletu „Don Kichot” sięga już ponad 400 lat, autorem libretta i choreografii jest Marius Petipa, a muzykę napisał Ludwig Minkus. Niesłabnąca popularność „Don Kichota” owocuje coraz to nowszymi interpretacjami i inscenizacjami – w Białymstoku zaprezentowany zostanie w wersji choreograficznej Alexeia Fedeyecheva, która jest powtórzeniem jego opracowania stworzonego wcześniej dla Teatru Bolszoj w Moskwie, gdzie do dzisiaj pozostaje w stałym repertuarze. W Polsce premiera tej realizacji miała miejsce 29 maja 2014 r. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

„Don Kichot” będzie pierwszym występem Polskiego Baletu Narodowego na deskach OiFP i odbędzie się w ramach tournée pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 250-lecie teatru publicznego w Polsce. Zespół pod dyrekcją Krzysztofa Pastora, inicjatora powstania Polskiego Baletu Narodowego jako odrębnej jednostki w strukturze TW – ON, w czerwcu tego roku zadebiutował w renomowanym The Joyce Theater w Nowym Jorku. W ubiegłych latach zespół występował w Sankt Petersburgu, Szanghaju, Sewilli, Houston i Barcelonie.

Spektakle baletowe odbędą się w dniach 12 i 13 września 2015 o godz. 19.00 na Dużej Scenie OiFP przy ul. Odeskiej 1.

Czas trwania: Akt I: 45 min; przerwa; Akt II: 40 min; przerwa; Akt III: 35 min – 2 h 40 min z dwiema przerwami.

Fot. archiwum: Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie / Ewa Krasucka 

Aby wygrać podwójne zaproszenie na spektakl baletowy DON KICHOT w dniu 12 września 2015 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe: Jak brzmi pełny tytuł powieści o błędnym rycerzu pióra Miguela de Cervantesa? Odpowiedź (wraz z imieniem i nazwiskiem) prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Objazdowy Teatr Polska znów w Suwałkach. Odbierz bilety

Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury... i to już w...