Edyta Geppert zaśpiewa w Suwałkach

0
125
E_Geppert
IslBG

Artystka niezależna, ponadczasowa, celebrująca kontakt z publicznością wystąpi w Suwalskim Ośrodku Kultury w sobotę, 26 września o godz. 19.00. Edyta Geppert od lat tworzy swój własny, nieporównywalny z innymi wykonawcami, teatr piosenki.

Edyta Geppert unika blasku fleszy. Przez wszystkie lata swojej kariery artystycznej zajęta była „budowaniem wartościowego repertuaru i konstruowaniem recitalu”. To wyjątkowe podejście w świecie show biznesu, w którym obecnie coraz więcej jest celebrytów niż artystów. W życiu zawodowym i prywatnym kieruje się zasadami. W wywiadzie dla „Niebywałych Suwałk” powiedziała przed laty: W pewnym momencie, robiąc bilans zysków i strat, doszłam do wniosku, że powinnam robić tylko to, do czego jestem przekonana w stu procentach. Ten wniosek dotyczy wszystkich dziedzin mojego życia (tu przeczytasz wywiad).

Edyta Geppert unika szablonowych określeń, z tego powodu zawsze powtarza, że „po prostu śpiewa piosenki”. Najbardziej odpowiada jej zapomniana już definicja francuskich encyklopedystów: Piosenka – rodzaj wiersza, krótkiego, do którego dodaje się muzykę, aby był śpiewany przy okazjach towarzyskich, a nawet samemu, jeśli się chce oddalić znudzenie, jeśli się jest bogatym lub lżej znosić nędzę, jeśli się jest biednym.

Artystka do każdego koncertu starannie się przygotowuje, ponieważ – jak twierdzi – każdy występ i możliwość spotkania z publicznością jest dla niej świętem. Jej piosenki przetrwały próbę czasu. Zapewne z tego powodu, że teksty wykonywane przez Edytę Geppert, wszystkie razem i każdy z osobna, są czymś więcej niż zlepkiem banalnych słów, pod które podłożono muzykę.

Edyta Geppert jest absolwentką warszawskiej Szkoły Muzycznej im. F.Chopina (ukończyła Wydział Piosenki). Początek jej kariery można datować na 1984 rok, wtedy bowiem otrzymała I nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix Festiwalu Polskie Piosenki w Opolu. Potem na artystkę spadł dosłownie deszcz kolejnych laurów, m.in. wygrała Międzynarodowy Festiwal Piosenki na Malcie i w Bratysławie, otrzymała dwa Wiktory dla najciekawszej osobowości TV i jeszcze dwukrotnie -Grand Prix Festiwalu w Opolu (1986 i 1995 rok).

Na podst. informacji prasowych i wywiadu z 2011 r.

W konkursie na stronie „Niebywałych Suwałk” czytelnicy mogą wygrać 2 pojedyncze bilety na suwalski koncert Edyty Geppert. Wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytanie: W której piosence Edyta Geppert śpiewa, że „sprzedają się rzeczy o niczym”?, a odpowiedź wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Leave a Reply