Natalia Przybysz i Robert Więckiewicz na urodziny DKF „Kinochłon”

0
188
Wieckiewicz

Augustowski „Kinochłon” z okazji małego jubileuszu – trzech lat istnienia – przygotował nie lada gratkę dla wielbicieli kina i muzyki niesztampowej. W programie urodzin, które odbędą się w dniach 6 i 7 października, znalazły się: pokaz filmu „Wymyk” z udziałem Roberta Więckiewicza i koncert Natalii Przybysz.

Koncert Natalii Przybysz, który odbędzie się w kinie „Iskra” we wtorek, 6 października o godz. 20.00, jest związany z promocją płyty „Prąd”. Magda Łysek w swojej recenzji na stronie www.noircafe.pl tak pisze o najnowszym krążku wokalistki: Przez wiele lat muzycznie związana z siostrą, kojarzona była głównie z charakterystycznym soulowo-jazzowym brzmieniem. Filigranowa postura, duże oczy i ogolona głowa – to znaki rozpoznawcze starszej z sióstr Przybysz – Natalii, która wydała właśnie czwartą solową płytę. „Prąd” ujrzał światło dzienne 17 listopada i z miejsca poraził każdego, kto zdecydował się wsunąć płytę do odtwarzacza. – To babski Jack White – powiedział Tymon Tymański.

Natalia Przybysz jest bez wątpienia jedną z oryginalniejszych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. W jej muzyce odnaleźć można brzmienia soulowe, jazzowe i funkowe, niekiedy nawet przenika tam klimat dobrego, starego bluesa. Artystka otrzymała Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za płytę „Prąd” i utwór roku – „Miód” oraz została nominowana do nagrody TVP Kultura – „Gwarancje Kultury”.

W tym roku Natalia Przybysz wystąpiła podczas 22. edycji „Przystanku Olecko”. Zdjęcia z koncertu w artykule: ZATRZYMAJ SIĘ W OLECKU. TRWA 22. PRZYSTANEK (FOTO).

WymykDzień później, w środę, 7 października o godz. 18.30 w kinie „Iskra” zostanie zaprezentowany film „Wymyk”. Gościem specjalnym pokazu będzie aktor, Rober Więckiewicz. „Wymyk” w reżyserii Grega Zglińskiego jest historią dwóch braci – Alfreda i Jerzego, którzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnej napaści na młodą dziewczynę. Jerzy bez namysłu staje w obronie kobiety, natomiast Alfred zawodzi – bojąc się o własną skórę reaguje poniewczasie i staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata…

Jak u Kieślowskiego, którego Zgliński okazuje się najzdolniejszym uczniem, reżyser daje skazanemu bohaterowi szansę odkupienia. Czy nie wierząc w siebie, będzie mógł „zbawić się” sam? Czy zawsze pozostanie tym gorszym? Czy także on jest ofiarą? Od czasu „Krótkiego filmu o zabijaniu” nie pamiętam w polskim kinie równie głębokiej wypowiedzi artystycznej na ten temat. W „Wymyku” jak w klasycznym hitchcockowskim thrillerze sensacyjne wypadki stają się figurą czyjegoś losu. Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Organizatorzy: DKF Kinochłon i Augustowskie Placówki Kultury.

Partnerzy medialni: Augustów24, Przegląd Powiatowy, Augustowski Reporter, Niebywałe Suwałki.

W konkursie „Niebywałych Suwałk” i DKF „Kinochłon” można wygrać 4 pojedyncze zaproszenia na dwa urodzinowe dni, a więc koncert i pokaz filmu. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Augustowski „Kinochłon” otrzymał w ostatnich dniach prestiżową nagrodę. Jaką?, a odpowiedź (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem) przesłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl. Wcześniej jednak trzeba polubić fanpage DKF KINOCHŁON.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Leave a Reply