Pediatria w suwalskim szpitalu przeszła remont

0
235
Pediatria_

Szpital Wojewódzki w Suwałkach obchodzi jubileusz 30-lecia funkcjonowania. W piątek, 25 września, prócz wspomnień, wręczenia okolicznościowych medali i prezentacji książki autorstwa Andrzeja Matusiewicza na temat tej placówki, został oficjalnie otwarty zmodernizowany oddział pediatrii.

Inwestycja została zrealizowana w ramach tzw. pakietu małego dziecka, obejmującego prace remontowe, przebudowę i doposażenie oddziałów pediatrycznego, oddziału neonatologicznego, a także ginekologiczno-położniczego.

Jak zaznaczył podczas otwarcia oddziału pediatrii Adam Szałanda, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach, jest to dopiero pierwszy etap prac. – Uzyskaliśmy na ten cel pełne finansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego – podkreślił dyrektor. Z budżetu województwa na prace modernizacyjne została przeznaczona kwota prawie 6 mln złotych. – Kolejny etap to remont neonatologii – dodał Szałanda.

– Opieka nad matką i dzieckiem to nasz priorytet w obszarze ochrony zdrowia. Z uwagi na niż demograficzny, każde dziecko jest na wagę złota – dodał podczas oficjalnych wystąpień Cezary Cieślukowski, wiceminister zdrowia.

Wszystkie zaplanowane prace obejmujące wspomniany pakiet małego dziecka zostaną zakończone w przyszłym roku.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply