Szydłobus w Augustowie. Beata Szydło o dialogu i wspólnym działaniu

Beata Szydło
Na zdj. premier Beata Szydło w Augustowie, jeszcze podczas kampanii. Arch. Niebywałych Suwałk, 2015

Kandydatka PiS na premiera, Beata Szydło odbywa spotkania przedwyborcze w różnych częściach kraju. We wtorek, 15 września swoim „Szydłobusem” przyjechała do Augustowa, by przedstawić program i porozmawiać na Rynku Zygmunta Augusta z mieszkańcami.

– Polska potrzebuje gospodarza, dobrego rządu, by wszechobecna bylejakość wreszcie się skończyła – tymi słowami Beata Szydło rozpoczęła spotkanie w Augustowie. Posłanka PiS wielokrotnie podczas wystąpienia podkreślała rolę bezpośrednich spotkań z mieszkańcami miast i miasteczek Polski, przypominając, że w ten sposób Andrzej Duda wywalczył zwycięstwo w wyborach prezydenckich.

Beata Szydło też chce rozmawiać, nie obiecywać, choć jej program jest bardzo rozbudowany. Kandydatka ma w zanadrzu kilkanaście ustaw, które – jak wierzy – są w stanie sprawdzić, by Polska wreszcie wykorzystała swoje szanse i możliwości na równi z innymi krajami Unii Europejskiej.

W rozmowach z Polakami – jak podkreśliła Szydło – dominuje jeden temat – praca, a właściwie praca godnie opłacana. Wysokość zarobków w kraju, ustanowienie minimalnej stawki godzinowej na poziomie 12 zł brutto i rozwiązanie problemu „umów śmieciowych” miałby regulować Narodowy Pogram Zatrudnienia. Niż demograficzny i wsparcie rodzin z dziećmi to z kolei kwestia wdrożenia priorytetowego programu Beaty Szydło – Rodzina 500 +. Zmian wymagają i inne dziedziny życia społecznego, jak oświata i zdrowie. Kandydatka deklaruje, że swój mandat traktuje jako drogą na służbę na rzecz społeczeństwa.

Po oficjalnym wystąpieniu Beata Szydło rozmawiała z mieszkańcami Augustowa. Tego samego dnia odwiedziła Łomżę i Białystok, gdzie odbyła się prezentacja kandydatów PiS do parlamentu z województwa podlaskiego.

Fot. Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz