Reklama

Headbanger’s Delight Tour, czyli Acid Drinkers w trasie

Data:

Acid Drinkers nie potrzebują specjalnego pretekstu, tłumaczeń i uzasadnień. Odwieczne prawo ich natury wskazuje na jedno – jesień i zima od ponad ćwierć wieku oznaczają trasę koncertową! W tym roku jej nazwa mówi sama za siebie. „Headbanger’s Delight Tour” zapowiada się jako czysta radość z grania i spotkania z fanami w klubach w całej Polsce!

– Trzeba im brutalnie dopieścić uszy – komentuje trasę lider zespół Tomasz „Titus” Pukacki. Koncerty Acid Drinkers słyną z niesamowitej dawki energii, która przepływa między publicznością a zespołem. Dla wielu fanów to prawdziwe muzyczne święto i obowiązkowy punkt w koncertowym kalendarzu. Bogaty dorobek artystyczny zespołu gwarantuje, że każda trasa różni się od poprzedniej. Ku uciesze fanów dawno niegrane rarytasy wracają do łask, a kultowe utwory, bez których publiczność nie pozwoli skończyć koncertu, brzmią świeżo i porywają tłum, jak za pierwszym razem.

Titus Jankiel-Autor Rafał Kotylak-1500pxAcid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały, będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od ponad 25 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu – zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz, grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Na swoim koncie mają 16 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną.

Pierwsza odsłona trasy „Headbanger’s Delight Tour” potrwa od października do grudnia. Zespół już w tej chwili zapowiada kontynuowanie trasy również w przyszłym roku.

Supportem Acid Drinkers w Suwałkach będą muzycy zespołu Noisy Gasoline. Band ma długą i ciekawą historię, jego członkowie (współ)tworzyli różne ciekawe projekty muzyczne. Dotychczas ukazały się profesjonalnie zrealizowane i wydane, niezależne wydawnictwa: No-News Nations (EP-ka, 2010) oraz Productive Masses Songs (LP, 2013). Muzyka Noisy Gasoline jest niesamowitym połączeniem ciekawych inspiracji wywodzących się z najlepszych źródeł szeroko pojętego rocka. Słychać mocne riffy, melodyjność i przemyślane aranże. Rock przeplata się z metalowym wręcz czadem a całość jest oparta na sprawdzonych klasycznych wzorcach hardrockowych i nieśmiertelnym Seattle Sound. Energia, dynamika, rytm ale też płynność, refleksyjność oraz wzniosły, emocjonalny wokal tworzy niejednokrotnie ciepły, baśniowy, oniryczny wręcz klimat jak w fantastycznym teledysku „Big Sport”. Zespół aktualnie jest na etapie szukania wydawcy drugiej płyty. Materiał na płytę jest już nagrany i zmiksowany, gotowy do tłoczenia. Tym razem płyta będzie polskojęzyczna.

baner na stronę 400x80

Koncert odbędzie się 16 października w Piwiarni Warka (ul. Chłodna 2) w Suwałkach. Początek o godz. 19.00.Bilety w cenie 40 zł (50 zł w dniu koncertu).

W konkursie na stronie „Niebywałych Suwałk” można wygrać 2 pojedyncze wejściówki na piątkowy koncert nad Czarną Hańczą. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Jaki tytuł nosi ostatnia płyta Acid Drinkers? Odpowiedzi (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem) prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY! DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ.

Noisy Gasoline:

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Headbanger’s Delight Tour w obiektywie

Między pierwszym a drugim suwalskim koncertem Acid Drinkers minęły...
%d bloggers like this: