Reklama

Połączenie kolejowe z Kownem to kwestia czasu

Data:

- Reklama -

W poniedziałek, 26 października w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku został podpisany list intencyjny w sprawie transgranicznego połączenia kolejowego na trasie ze stolicy województwa podlaskiego do Kowna.

Źródło: Wrota Podlasia

List podpisali: dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych – Elżbieta Załuska i Raimondas Burkovskis, szef Kolei Litewskich. W spotkaniu uczestniczyli także: wiceminister Komunikacji Republiki Litewskiej – Vladyslaw Kondratowić, marszałek Mieczysław Baszko, członek zarządu – Jerzy Leszczyński, przewodniczący Komisji Rozwoju i Infrastruktury Sejmiku Województwa Podlaskiego – Mikołaj Janowski.

Jak podkreślił marszałek Mieczysław Baszko – rozmowy na temat połączenia kolejowego pomiędzy Białymstokiem i Kownem trwały od kilku miesięcy. Podpisanie listu intencyjnego pozwoli na opracowywanie szczegółów projektu. W ciągu miesiąca dopracowane zostaną kwestie związane z finansowaniem połączenia. Pociąg kursowałby w weekendy. Do Kowna z Białegostoku moglibyśmy podróżować w piątki. W soboty i w niedziele kursowałyby dwie pary pociągów z Białegostoku do Kowna i z powrotem – rano i wieczorem. Przewidziano także poranny kurs z Kowna do Białegostoku – w poniedziałki.

– Powstanie takiego połączenia przyczyni się do współpracy pomiędzy regionami na wielu płaszczyznach – kulturalnej,  rekreacyjnej, gospodarczej – powiedział marszałek Mieczysław Baszko, dziękując stronie litewskiej za zaangażowanie w realizację projektu.

Pociąg jeździłby na trasie: Białystok, Sokółka, Augustów, Suwałki, Kowno. Podróż będzie trwała około czterech godzin. Ceny biletów nie powinny przekroczyć 10 euro (w grę wchodzą zniżki na przejazdy grupowe, dla studentów i uczniów).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Poseł Jarosław Zieliński interweniuje w sprawie upolitycznienia suwalskiej prokuratury

Poseł PiS, Jarosław Zieliński złożył oficjalną interwencję poselską do...

Policja szkoli Terytorialsów służących na granicy

W związku z obecną sytuacją na granicy polsko -...

Głosowanie na projekty z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2025 już trwa

Od dziś, 21 czerwca, mieszkańcy Suwałk mogą aktywnie uczestniczyć...