Wybieram działanie: Bożena Kamińska z tym hasłem startuje do Sejmu

0
80
BKaminska
Konwencja Bożeny Kamińskiej w auli PWSZ w Suwałkach.

– Stając przed państwem, stoję z otwartą przyłbicą. Udało mi się zrealizować wszystkie deklaracje, które składałam 4 lata temu – tak swój mandat podsumowała posłanka PO, Bożena Kamińska podczas konwencji wyborczej zorganizowanej w piątek, 2 października w auli PWSZ w Suwałkach.

W niedzielę, 25 października odbędą się wybory parlamentarne. Wielu posłów obecnej kadencji i nowi kandydaci liczą, że uda im się zasiąść w sejmowych ławach na kolejne 4 lata. Posłanka Bożena Kamińska ubiega się o reelekcję. Dziś w PWSZ poparcie jej kandydatury zadeklarowali m.in.: poseł Robert Tyszkiewicz, wicemarszałek województwa Anna Naszkiewicz i Barbara Żeliszczak ze stowarzyszenia „Macierzanka” z Wiżajn.

Robert Tyszkiewicz w swoim wystąpieniu przekonywał do „budowy kolejnego piętra polskiego domu”, czyli głosowania na Platformę Obywatelską. Jego zdaniem partia potrzebuje nowego impulsu, by wdrożyć zaplanowane zmiany. W programie wyborczym tego ugrupowania znalazł się m.in. pomysł wprowadzenia zintegrowanego podatku, dzięki któremu Polakom będzie „żyło się lepiej”.

– Suwalszczyźnie i Suwałkom przydałby się dobry ambasador w Sejmie. Ja też wybieram działanie – dodała Anna Naszkiewicz, zachęcając do głosowania na „dwójkę” z listy nr 2.

Bożena Kamińska, która startuje właśnie z tym numerem, swój czas wystąpienia poświęciła na podsumowanie dotychczasowej działalności w Sejmie i sejmowych komisjach, a także na przedstawienie planów. – Obiecywałam dać z siebie wszystko, że jako działaczka społeczna zawsze będę otwarta na państwa potrzeby i problemy. Co się zmieniło przez te 4 lata? Nic. Moja motywacja jest taka sama, a nawet większa – zapewniała kandydatka.

Poseł Kamińska do swoich sukcesów zaliczyła: utrzymanie wojska w Suwałkach, wspieranie sfery kultury, doprowadzenie do budowy obwodnicy Suwałk, wspieranie suwalskiego szpitala. – Moje pierwsze wystąpienie na posiedzeniu w sejmie poświęciłam ofiarom Obławy Augustowskiej z lipca 1945 roku i innych stalinowskich zbrodni na Podlasiu. Są w Ojczyźnie rachunki krzywd, których dziś wyrównać już się nie da. Trzeba jednak poszukiwać prawdy o nich w imię moralnego zadośćuczynienia tym, których one w sposób bezpośredni lub pośredni dotknęły. Inicjowałam i wspierałam wszelkie inicjatywy parlamentarne odnoszące się do tej zbrodni. Dlatego wielką satysfakcją napawa mnie fakt ustanowienia przez Sejm rzeczypospolitej Polskiej dnia 12 lipca Dniem Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej – napisała w swojej ulotce Bożena Kamińska.

Posłanka uważa, że lata rządów PO pozwoliły Polsce osiągnąć olbrzymi rozwój. – Nie doceniamy zmian, szybko się do nich przyzwyczajamy – zaznaczyła.

W Sejmie Bożena Kamińska chce skupić się na sferze społecznej. Jak mówi o sobie: jestem działaczką, zawsze nią byłam i chyba nigdy być nie przestanę. Zamierza też monitować inwestycję S-61, budowę trasy Rail Baltica, sprawy wojska oraz bezpieczeństwa regionu, ale i lotniska lokalne. W swoim programie Bożena Kamińska zaznacza: Zarówno dla promocji regionu, jak i dla przyspieszenia rozwoju gospodarczego województwa podlaskiego poprzez przyciąganie kolejnych inwestorów, konieczną w chwili obecnej staje się budowa połączeń lotniczych. Lotniska lokalne o zasięgu krajowym znajdą się wśród moich priorytetów. Uważam, że nie wolno dopuszczać do żadnych zaniechań w tej kwestii.

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz