Reklama

Czytacie? My „CzytaMy!” i rozdajemy prezenty od księgarni „Matras”

Data:

- Reklama -

Na początku października w Suwałkach odbyła się akcja „Czytamy!”, współorganizowana przez Fundację Teraz Książka oraz księgarnie „Matras”, pod patronatem serwisu internetowego Lubimy Czytać. W Bibliotece Publicznej aktorzy – Maja Bohosiewicz i Tomasz Ciachorowski dyskutowali wraz Dorotą Koman i czytelnikami o ulubionych, wyjątkowych książkach. W trakcie spotkania można było książki wygrać lub otrzymać bony zakupowe. Szczęśliwcy nie wrócili do domu z pustymi rękami. My także mamy coś w zanadrzu dla tych, którzy uwielbiają szelest kartek. Specjalnie dla internautów zaglądających na stronę „Niebywałych Suwałk” księgarnie „Matras” przygotowały niespodzianki.

W konkursowej puli znajdują się:

„Wilk” autorstwa Marka Hłaski

wilkNiezaprzeczalnie sensacją wydawniczą 2015 r. jest w Iskrach nigdy nieopublikowana powieść Marka Hłaski /Wilk/, która była jego debiutem literackim, choć na publikację musiała czekać sześćdziesiąt dwa lata.
”Wilk” to historia chłopaka z Marymontu, dorastającego w dwudziestoleciu międzywojennym. Rysiek Lewandowski mieszka w biednej dzielnicy. Środowisko lumpenproletariatu to głównie złodzieje i bezrobotni, bezustannie szukający okazji do zarobienia kilku groszy. Młody człowiek, zapatrzony w westerny, szuka dla siebie szlachetnego wzorca do naśladowania, aby zmienić otaczające go realia. Śni o lepszym życiu, nie do końca wiedząc, czym to „lepsze życie” ma być.
W 2015 r. ukażą się dwie wersje powieści: popularna i naukowa. Pierwsza opatrzona zostanie obszernymi przypisami. Wersja naukowa natomiast zawierać będzie, poza samą powieścią, wstęp historycznoliteracki wyjaśniający genezę „Wilka”, a także podejmujący próbę przybliżenia struktury dzieła.

„Arena szczurów” Marka Krajewskiego

arenaCzy można dla ocalenia własnego życia zabić niewinnych ludzi?
Powojenna rzeczywistość pełna zdrajców.
Czy Popielski okaże się zbrodniarzem?
W roku 1948 Popielski po ucieczce z Wrocławia ukrywa się w nadmorskim Darłowie. Miastem rządzą Armia Radziecka i Urząd Bezpieczeństwa. Nikt tu nie zna przeszłości byłego komisarza. Nikt nie podejrzewa, co tak naprawdę ma na sumieniu. Kiedy nad morzem zaczynają ginąć kobiety, ktoś musi znaleźć gwałciciela i mordercę. Popielski, który prowadzi tajne śledztwo, wie, czym jest piekło – to otchłań zła, labirynt bez wyjścia i bezmiar cierpienia. Nie wie jednak, że będzie ono jego domem.
Arena szczurów to najbardziej mroczny z kryminałów Marka Krajewskiego.
Marek Krajewski jest autorem bestsellerowych powieści o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim, które zostały przełożone na dwadzieścia języków. Laureat m.in. Paszportu „Polityki” i Nagrody Wielkiego Kalibru. Areną szczurów kończy serię książek z detektywem Popielskim, nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa. Najmroczniejszy umysł polskiego kryminału w doskonałej formie literackiej.

„Wilki” Adama Wajraka

wilkiAdam Wajrak, mieszkaniec Puszczy Białowieskiej, w swojej najnowszej książce opowiada o latach tropienia wilków i przyjaźni z tymi najbardziej fascynującymi drapieżnikami Europy. 
To była największa przygoda mojego życia! Chciałbym, żeby się powtórzyła.
Nagle coś wielkiego i szarego wystrzeliło, zawróciło, rozpędziło się i ani się obejrzałem, jak wilczysko skoczyło i ogromnymi łapami trzepnęło mnie w klatkę piersiową. Cios był potężny. Zachwiałem się na nogach i tylko cudem nie runąłem na ziemię. Nie był to koniec wystawiania mnie na próbę. Nie zdążyłem jeszcze wyjść z szoku po uderzeniu, gdy wilk stanął przy moim boku i poczułem na dłoni jego wielkie ostre zębiska. Trzymał ją spokojnie, ale bardzo stanowczo. Trzymał i patrzył mi w oczy swoimi brązowymi ślepiami, jakby chciał zapytać: „I co teraz, koleżko?”. 
Fragment książki
Wiem, że wśród moich czytelników jest wielu ludzi młodych, przez co niezwykle wrażliwych. Muszę was ostrzec. Gdyby ta książka była tylko o wilkach, nie zawracałbym wam głowy, bo przecież wiecie, że przyroda potrafi być brutalna. Ta książka jest jednak również o tym, jak okropne rzeczy ludzie robili i robią wilkom, jednym z najbardziej prześladowanych dużych ssaków. Dlatego poproście rodziców, żeby tę książkę przejrzeli, zanim weźmiecie ją do ręki, albo przeczytali ją razem z wami. 

„Droga Steve’a Jobsa. Od brawurowego parweniusza do wizjonera i przywódcy” Brenta Schlendera i Ricka Tetzeli’ego.

jobsZnakomicie napisana, fascynująca biografia, która rozprawia się ze stereotypowym postrzeganiem Steve’a Jobsa jako geniusza i drania.
Droga Steve’a Jobsa odpowiada na fundamentalne pytanie o życie i karierę współzałożyciela i prezesa firmy Apple: jakim sposobem młody człowiek, lekkomyślny i arogancki aż do tego stopnia, że wyrzucono go z własnego przedsiębiorstwa, stał się jednym z najbardziej skutecznych i wizjonerskich przywódców biznesowych naszych czasów?
Opierając się na obszernych wywiadach z osobami z najbliższego kręgu Jobsa, członkami rodziny, przyjaciółmi i konkurentami, uznani dziennikarze – Brent Schlender i Rick Tetzeli – portretują Steve’a w świetle wydobywającym o wiele więcej odcieni i szczegółów niż opublikowane dotychczas biografie. Przeprowadzając dogłębną i zajmującą analizę początków kariery Jobsa, Schlender i Tetzeli tworzą solidny fundament opowieści o skomplikowanej, usianej przeciwnościami drodze, którą w poszukiwaniu nowej biznesowej tożsamości podążał współtwórca Apple’a. Ewolucja Jobsa, która rozpoczęła się od założenia firmy NeXT i przyspieszyła po zakupie Pixara w 1986 roku, to historia wzlotów i upadków, przebłysków geniuszu i błędów, a także niesamowitych, szczęśliwych zbiegów okoliczności.
Sam Jobs nie przepadał za oglądaniem się za siebie i roztrząsaniem minionych wydarzeń; tymczasem – jak pokazują autorzy – dopiero taka retrospekcja pozwala odkryć niewidoczne na pierwszy rzut oka wpływy, które przyczyniły się do jego późniejszego sukcesu. Jobs przejął wiele umiejętności menedżerskich od Eda Catmulla, prezesa Pixara; dojrzał, stając się po raz drugi ojcem na początku lat dziewięćdziesiątych; wykorzystał szlak, jaki swoimi biznesowymi osiągnięciami przetarł na rynku komputerów osobistych Bill Gates; sporo też zawdzięczał skupionej wokół siebie ekipie lojalnych menedżerów, którą starannie osłaniał przed prasą. Jak twierdzi żona Jobsa, Laurene, Steve był „nieustannie uczącą się maszyną”; edukacja ta trwała zresztą przez cały czas po powrocie do Apple’a w 1997 roku.

Relacja ze spotkania w Suwałkach: DOBRE KSIĄŻKI POTRAFIĄ WZRUSZYĆ NAWET DO ŁEZ. MAJA BOHOSIEWICZ I TOMASZ CIACHOROWSKI W SUWAŁKACH (WIDEO).

JESTEM RZEMIEŚLNIKIEM, NIE ARTYSTĄ. SPOTKANIE Z AUTOREM KRYMINAŁÓW – MARKIEM KRAJEWSKIM (WIDEO).

Co zrobić, aby wygrać upatrzoną książkę? Wystarczy wysłać do nas maila (wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz numerem kontaktowym i tytułem wybranej publikacji), a w jego treści napisać dlaczego chcielibyście otrzymać Państwo wybraną pozycję. Im bardziej przekonujący powód, tym większa szansa na wygraną! Nasz adres: redakcja@niebywalesuwalki.pl

KONKURS ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY! ZWYCIĘZCY OTRZYMAJĄ MAILEM INFORMACJĘ O ZASADACH ODBIORU NAGRÓD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Dobre książki potrafią wzruszyć nawet do łez. Maja Bohosiewicz i Tomasz Ciachorowski w Suwałkach (wideo)

Maja Bohosiewicz książki pochłania, Tomasz Ciachorowski – przeżuwa. Co...