„Przełamując fale” w DKF „Kinochłon”. Wygraj bilety!

0
152

W najbliższy poniedziałek, 23 listopada o godz. 18.00 w kinie „Iskra” w Augustowie publiczność obejrzy jeden z najgłośniejszych filmów Larsa Von Triera, „Przełamując fale” – w cyfrowej jakości.

Na podst. informacji prasowych.

Emily Watson oraz Stellan Skarsgård wcielają się w role Bess i Jana. Akcja filmu, ujęta w ramy ośmiu rozdziałów, których plastyczna oryginalność i uroda stanowią wartość samą w sobie, osadzona jest w surowych realiach rybackiej mieściny, gdzieś na północy Szkocji. Bess wychodzi za mąż za „obcego” – pracownika jednej z platform wiertniczych, który wkrótce, na skutek wypadku, zostaje sparaliżowany. Jan zwalnia żonę z przysięgi wierności. Oddawanie się kolejnym nieznajomym Bess traktuje jako ofiarę w intencji ozdrowienia męża. Prowadzi to do nieuchronnej tragedii. Kiedy jednak wydaje się, że ofiara była daremna, następuje wymodlony przez Bess cud.

pfale1Przełamując fale” uchodzi dziś za klasyczny obraz utrzymany według zasad manifestu DOGMA 95. Oszczędna scenografia, specyficzna gra aktorska i plastyczne, niedoświetlone zdjęcia budują niepowtarzalny klimat. Mimo upływającego czasu, film nie zestarzał się ani trochę. Prowokacyjny, autorski styl Larsa Von Triera przyniósł liczne nagrody filmowe, w tym Grand Prix festiwalu w Cannes. Emily Watson była zaś nominowana do Oscara w kategorii pierwszoplanowej roli żeńskiej.

Gościem pokazu w Augustowie będzie dr Tomasz Adamski.

W konkursie DKF „Kinochłon” i „Niebywałych Suwałk” można wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu w Augustowie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Zamiast Emily Watson oraz Stellana Skarsgårda publiczność mogła zobaczyć na ekranach kin zupełnie innych aktorów. Kto był brany pod uwagę do roli Bess i Jana? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

Leave a Reply