Reklama

Fińska firma przenosi się z Parku Technologicznego do Suwalskiej Strefy Ekonomicznej. Zainwestuje tam ponad 5 mln zł

Data:

- Reklama -

Firma Va-Varuste, zajmująca się produkcją tapicerek jachtowych, dotychczas dzierżawiąca halę w Parku  Naukowo-Technologicznym Polska Wschód w Suwałkach, na terenie SSSE wybuduje własny zakład produkcyjny. W planach ma także zwiększenie zatrudnienia.

– To pierwszy w naszym regionie przykład pozytywnej inkubacji firmy w technoparku. Mechanizm ten rozpoczął się w momencie ściągnięcia przedsiębiorcy do Parku i umożliwienie mu działalności w korzystnych warunkach pozwalających na rozwój. Po okresie tzw. inkubacji, gdy firmie skończył się specjalny okres, zaproponowaliśmy jej tereny inwestycyjne i kolejne preferencyjne warunki – powiedział Robert Żyliński, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W kwietniu 2014 roku Finowie uczestniczyli w spotkaniu w PNTPW, opowiadając o swoich planach. Już wtedy pojawiła się zapowiedź inwestycji na terenie SSSE. Przedstawiciele fińskiej firmy rozważali różne lokalizacje polskiego oddziału – analizując koszty produkcji i transportu. Pod uwagę brali również Ełk i Olsztyn. – Odwiedziliśmy wszystkie interesujące nas miasta i sprawdziliśmy oferowane możliwości. Suwałki wypadły najlepiej – tłumaczył wówczas Mikko Vainikainen, dyrektor VA-Varuste.

Inwestycja na terenie SSSE rozpocznie się na początku przyszłego roku, a jej realizacja potrwa nawet 2 lata. Z zezwolenia wydanego przedsiębiorcy wynika, że inwestycja może pochłonąć nawet 5,2 mln zł. Pracę znajdzie tam co najmniej 10 nowych osób, choć początkowo przedstawiciele Va-Varuste mówili nawet o 60 osobach, które miałyby stworzyć załogę w SSSE. W PNTPW firma zatrudniała 10 pracowników.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...

Podlaskie Diamenty Forbesa. Code&Pepper ponownie z najwyższym wynikiem

Na liście Diamentów Forbesa w edycji 2022 znalazło się...

Nowoczesny marketing – co jest jego podstawą?

Prowadząc firmę, dużo czasu należy poświęcić na zdobywanie nowych...